Bulaşık Makinesi Arızaları

Contents

Yaşam alanlarımızın daha kaliteli bir hale gelmesi adına birtakım eşyaları kullanmaktayız. Günümüzde bu alan içerisinde temizlik konusunda beklentilerimizi karşılayan en önemli eşyalardan biri de bulaşık makinesidir. Neredeyse bulaşık makinesinin olmadığı ev yoktur. Tabi bunu sadece ev ile genellemekte yanlış olacaktır. Artık yaşam alanı olarak kabul edilen her noktada bulaşık makinesi görmeniz mümkündür.

Bulaşık makineleri temizlik konusunda isteklerinizi karşılasa da beklenmedik anlarda çeşitli sorun ve problemlerle de sizleri karşı karşıya bırakabilir. Bu arızaları detaylı olarak incelediğimizde kullanıcı kaynaklı arızalar olduğu gibi bulaşık makinesinde ki birtakım etmenlerden dolayı da oluşabiliyor. Aşağıda bulaşık makinesi arızaları ile ilgili en yaygın sorun ve problemler yer almaktadır. Bunları inceleyerek yaşadığınız sorun ve problem hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bulaşık makinesi su almıyor sorunu birçok kullanıcı tarafından dile getirilen en önemli sorunlardan biridir. Makinenin su almaması ile ilgili birbirinden farklı nedenler vardır.  Genel olarak bakıldığı zaman su giriş hortumu tıkalıysa yapar. Bu aşamada alanında uzman kişiler tarafından su giriş hortum filtresinin temizlenmesi gerekir. Tıkalı olmasının yanı sıra boruda kıvrılma, bükülme, ezilme varsa da makine su alımını gerçekleştiremeyebilir.

Makinenin kapısı tam olarak kapalı değilse eğer makine su alma işlemini gerçekleştiremeyebilir. Bu nedenle makinenin kapısını kontrol edip kapalı olup olmadığından emin olmalısınız. Pompa filtresinde oluşan bir tıkanıklıkta makinenin su alımını engelleyecektir. Dolayısıyla makine pompasında tıkanıklık veya bozulma söz konusuysa değiştirilmesi gerekmektedir.

Bulaşık Makine Su Alır Almaz Boşaltıyor

Bulaşık makinesi su boşaltıyor sorunu da kullanıcılar tarafından birçok kez dile getirilmektedir. Bu aşamada tahliye hortumunda oluşabilecek bir sorun suyun hemen dışarı çıkmasına neden olacaktır. Basit bir kontrol için su tahliye hortumunun belirtilen seviyede durup durmamasını kontrol etmelisiniz. Bu kontrol sonucunda tahliye hortumu belirtilen seviyede duruyorsa sorun başka bir yerden kaynaklanıyor olabilir. Su hortumu belirtilen seviyede değilse mutlaka olması gereken seviyeye gelmelidir.

Su hortumunu düzeltmenize rağmen su boşaltımını yapmaya hızlı bir şekilde devam ediyorsa mutlaka teknik bir hizmet almanız gerekmektedir. Aksi takdirde yaşadığınız sorun bulaşık makinesinin ömrünü azaltacağı gibi ilerleyen dönemlerde daha ciddi problemlere yol açacaktır.

Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor

Bulaşık makinesi deterjan almıyor problemi de kullanıcılar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Kullanıcılar özellikle bulaşık makinesinin bitmesi ile birlikte yaptıkları kontrollerde deterjanın hazne içinde kaldıklarını görürler. İşte bu durum başlıktan da anlaşılacağı üzere deterjan almadığı anlamına gelmektedir.

Bulaşık makinesinin yıkama işlemi sırasında deterjan almaması ile ilgili birbirinden farklı nedenler vardır.  Su basıncı makine için gerekli olan bir barın altındaysa deterjan alma işlemini gerçekleştiremez. Bununla birlikte deterjan çekmecesinin klapesi kapalıysa da deterjan yıkama işlemine giriş yapamayacaktır. Tabi su vanalarında arıza söz konusuysa da deterjanı almayacaktır.

Bulaşık makinesinin deterjanı almaması ile ilgili muhakkak teknik bir destek almalısınız. Kendi başınıza kontrol yapamamanız gerektiğini unutmamalısınız. Servis gerekli kontrolü sağladıktan sonra deterjan alıp almamasının tüm nedenleri ortaya çıkaracak ve kısa süre içerisinde de sorunu çözüme kavuşturacaktır.

bulaşık makinesi arızaları

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor

Bulaşık makinesi su akıtıyor veya altından su geliyor sorunu bu alan içerisinde en çok araştırılan soruların başında gelmektedir. Bu en yaygın bulaşık makinesi arızaları arasındadır. Nitekim kullanıcıların birçoğu da çeşitli etmenlerden dolayı bu sorun ile karşı karşıya kalmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman bu sorunun ortaya çıkması ile ilgili birbirinden farklı nedenler bulunmaktadır.

Bulaşık makinesinin giriş ve tahliye hortumları çıkmış, patlamış veya zarar görmüşse bulaşık makinesi su akıtır. Bununla birlikte hortumların bağlantı noktalarında oluşan gevşemelerde su akıtması için yeterli bir nedendir. Tabi sadece hortumlar ile alakalı olmama ihtimali vardır. Kapı körüklü contasında oluşan bir delinme veya ezilmede suyun akmasına neden olacaktır. Bununla birlikte kazan delinmişse, rezistans yerinden oynamışsa da suyun dışarı çıkması mümkündür.

Bulaşık makinesinin altından su kaçırması muhakkak teknik bir destek almalısınız. Çünkü suyun dışarı çıkması demek ciddi sorunlar olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle de hiç vakit kaybetmeden ve bulaşık makinesini yeniden çalıştırmadan teknik destek almalısınız. Bulaşık makinesi arızaları aşağı yukarı bu kadardır.

Bulaşık Makinesi Servisi

Çamaşır makinesi ile ilgili yaşadığınız sorun ve problemlerde doğru hizmet almak kesinlikle önemlidir. Nitekim birçok kullanıcının yanlış tercihleri sonucunda çamaşır makinesi içerisinde yer alan problem daha büyük sorunlara yol açtığı gibi cihazın ömrünü de kısaltacaktır.

Beyaz eşya servisi olarak yaşadığınız tüm sorun ve problemleri uzman ekiplerimiz ile ortadan kaldırıyoruz. Dilediğiniz ve arzu ettiğiniz her yerden servis hizmeti alabileceğiniz gibi müşteri memnuniyet ilkemizin gerektirdiği tüm çalışma prensiplerimizden de yararlanabilirsiniz.

Garanti kapsamı çerçevesinde yapmış olduğumuz çalışmalarda ilerleyen dönemlerde herhangi bir sorun ve problem yaşamanız halinde ücretsiz servis imkânı alabilirsiniz. Yapmış olduğumuz çalışmalarda ayrıca çamaşır makinesini derinlemesine inceleriz. Böylece ilerde oluşacak sorunların da önüne geçiyoruz.

Yukarıda yer alan sorunları yaşamıyorsanız da bizlerle iletişime geçip ve çamaşır makinenizin periyodik bakımlarını yaptırabilirsiniz. Nitekim periyodik bakımları yapılan çamaşır makinelerinde herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Bu gibi ilerleyen dönemlerde olma ihtimalli problemlerde önceden tespit edilmektedir. Böylelikle ani problemlerden kendinizi koruyun, çamaşır makinenizin ömrünü arttırın. Çamaşır makinesi arızaları için bu link üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz. > Çamaşır makinesi arızaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çeşme Servisi İzmir Ariston Servisi İzmir samsung servisi İzmir demirdöküm servisi İzmir buderus servisi İzmir daikin servisi İzmir mitsubishi servisi İzmir indesit servisi İzmir hotpoint servisi Karabağlar bosch servisi İzmir maktek servisi İzmir termodinamik servisi İzmir viessmann servisi İzmir profilo servisi