Bulaşık Makinesi Kirli Bırakıyor

Bulaşık makinelerinin kirliliğinden bir dönem şikayet edeceğiniz neredeyse kesindir. Yıllarca kullanılan bu cihazlar temizlenmez ise illa ki bir gün kir birikmesinden dolayı rahatsızlık verecektir. Bulaşık makinesi kirli bırakıyor şeklinde arıza ile sık karşılaşıyoruz. Bu durumla karşı karşıya kaldığınızda temizleme ihtiyacı duyacaksınız. Bunun temizlenmesi sağını solunu silerek gerçekleşmez elbette. Şimdi bulaşık makinesi nasıl temizlenir sorusunun cevabına geçerek anlatalım.

 

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

Meşhur olarak bilinen yöntemler; bulaşık makinesi karbonat ile nasıl temizlenir? Bulaşık makinesi sirke ile nasıl temizlenir? Bulaşık makinesi limon tuzu ile nasıl temizlenir? En meşhur üçlü bunlardır. Fayda sağlanmış ki kulaktan kulağa sürekli yayılmıştır. Neredeyse bunu duymayan yoktur. Evet etkili bir temizlik sağlandığı için uygulanmaya devam etmektedir. Ayrıca bulaşık makinesi temizleyicilerinden daha çok bu üçlüye güvenilmektedir.

Öncelikle ufak bir kabın içerisinde beyaz sirke dolduralım. Sirkenin beyaz sirke olmasına dikkat edin. Diğer sirkelerle de olur ancak onların bulaşık makinesi zeminini inceltme ihtimali olduğundan beyaz sirke daha ön planda durmaktadır. Kaba doldurulan beyaz sirke üst sepetin üzerine dökülmeden koyun. Bir paket tek kullanımlık karbonat alın. Bunu da direkt olarak makinenin içerisinde her hangi bir yere dökebilirsiniz. Bu ikisi yeterli olacaktır. Çünkü yanına limon tuzu da eklemek fazla gelir.

Bulaşık makinenizin en yoğun yani en yüksek dereceli programı hangisiyse oraya getirin. En yoğun programda en sıcak şekilde çalışıp programı bitirdiğinde ise sepetinden giderine kadar her yeri tertemiz olacaktır. Mesela, bu işlemi çok kir yok ise 3 ayda bir yapmanız yeterlidir.

Limon tuzu ile nasıl temizlenir kısmına gelirsek işlem yukarıdakiyle aynıdır. İlk önce makinenin içerisine limon tuzunu koyun. En yoğun programda çalıştırın. Ve aynı sonuç elde edilecektir. Ancak bu işlemler yapılırken makine boş olmalıdır. Bulaşık makinesi nasıl temizlenir sorusuna da böylelikle yanıt vermiş olduk. Genellikle bulaşık makinesi temiz yıkamıyor şikâyetinde böyle bir arayış içine gireriz. Bundan %90 iyi sonuç alırsınız. Eğer bu şekilde de bulaşık makinesi kirli bırakıyor derseniz cihazda teknik bir sorun var demektir. Teknik sorun için ise servis çağırarak destek alınız.

 

Bulaşık Makinesi Kirli Bırakıyor” üzerine 2 yorum

  • Makinamı aldığım 1 yıl oldu fakat ortalama 6 ay sonra özellikle bardaklarımı yıkanmamış diyecek kadar kötü yıkadı.2 kere servis çağırdım fakat hiç bir şeyin olmadığını söyledi .bu kararı belirli testlerden geçirdikten sonra karar verdi..aldığım bayiye gittim o kendi çapında bir kaç öneride bulundu, hepsini uygulamış olmama rağmen halen berbat çıkıyor bardaklarım makinamı atmak istiyorum ama verdiğim paraya üzülüyorum .ne yapacağımı bilmiyorum kime başvuracağımı bilmiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çeşme Servisi İzmir Ariston Servisi İzmir samsung servisi İzmir demirdöküm servisi İzmir buderus servisi İzmir daikin servisi İzmir mitsubishi servisi İzmir indesit servisi İzmir hotpoint servisi Karabağlar bosch servisi İzmir maktek servisi İzmir termodinamik servisi İzmir viessmann servisi İzmir profilo servisi