Çamaşır Makinesi Arızaları

Contents

Yaşam alanlarımızın daha kaliteli bir hale gelmesi adına birtakım eşyaları kullanmaktayız. Günümüzde bu alan içerisinde temizlik konusunda beklentilerimizi karşılayan en önemli eşyalardan biri de çamaşır makinesidir. Neredeyse çamaşır makinesinin olmadığı ev yoktur. Tabi bunu sadece ev ile genellemekte yanlış olacaktır. Artık yaşam alanı olarak kabul edilen her noktada çamaşır makinesi görmeniz mümkündür. Arıza yapması doğal olacaktır. Bizde çamaşır makinesi arızaları hakkında bilgileri size aktaralım.

Çamaşır makineleri temizlik konusunda isteklerinizi karşılasa da beklenmedik anlarda çeşitli sorun ve problemlerle de sizleri karşı karşıya bırakabilir. Bu arızaları detaylı olarak incelediğimizde kullanıcı kaynaklı arızalar olduğu gibi çamaşır makinesinde ki birtakım etmenlerden dolayı da oluşabiliyor. Aşağıda çamaşır makinesi arızaları ile ilgili en yaygın sorun ve problemler yer almaktadır. Bunları inceleyerek yaşadığınız sorun ve problem hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Çamaşır makinesi su almıyor sorunu birçok kullanıcı tarafından dile getirilen en önemli sorunlardan biridir. Makinenin su almaması ile ilgili birbirinden farklı nedenler olabilir.  Genel olarak bakıldığı zaman su giriş hortumu tıkalı olabilir. Bu aşamada alanında uzman kişiler tarafından su giriş hortum filtresinin temizlenmesi gerekir. Tıkalı olmasının yanı sıra boruda kıvrılma, bükülme, ezilme varsa da makine su alımını gerçekleştiremeyebilir.

Makinenin kapısı tam olarak kapalı değilse eğer makine su alma işlemini gerçekleştiremeyebilir. Bu nedenle makinenin kapısını kontrol edip kapalı olup olmadığından emin olmalısınız. Pompa filtresinde oluşabilecek bir tıkanıklıkta makinenin su alımını engelleyecektir. Dolayısıyla makine pompasında tıkanıklık veya bozulma söz konusuysa değiştirilmesi gerekmektedir.

Çamaşır Makine Su Alır Almaz Boşaltıyor

Çamaşır makinesi su boşaltıyor sorunu da kullanıcılar tarafından birçok kez dile getirilmektedir. Bu aşamada tahliye hortumunda oluşabilecek bir sorun suyun hemen dışarı çıkmasına neden olacaktır. Basit bir kontrol için su tahliye hortumunun belirtilen seviyede durup durmamasını kontrol etmelisiniz. Bu kontrol sonucunda tahliye hortumu belirtilen seviyede duruyorsa sorun başka bir yerden kaynaklanıyor olabilir. Su hortumu belirtilen seviyede değilse mutlaka olması gereken seviyeye getirilmelidir.

Su hortumunu düzeltmenize rağmen su boşaltımını yapmaya hızlı bir şekilde devam ediyorsa mutlaka teknik bir hizmet almanız gerekmektedir. Aksi takdirde yaşadığınız sorun çamaşır makinesinin ömrünü azaltacağı gibi ilerleyen dönemlerde daha ciddi problemlere yol açacaktır.

Çamaşır Makinesi Titreşim Yapıyor

Çamaşır makinesi titreşim yapıyor sorunu da kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılan bir sorundur. Neredeyse yeni alınan makinelerden tutun eski tip makinelere kadar tümünde bu sorun ortaya çıkabilir. Yani ben makinemi yeni aldım bende oluşmayacak gibi bir durum söz konusu değildir.

Titreşime yol açabilecek ana nedenlere bakıldığı zaman makinenizin ayakları tam olarak ayarlanmamıştır. Bununla birlikte makine sert bir yere dayanmışsa da titreşim yaratabilir. Tabi basit bir kullanıcı hatasında da bu titreşimin ortaya çıkabileceğini unutmamalısınız. Nitekim olması gerekenden daha fazla çamaşır koyulması da makine içerisinde titreşim yaratabilir.

Yaşadığınız titreşim sorunu ile ilgili teknik destek almanız gerekebilir. Zira bilinçsiz bir şekilde yapacağınız makine ayak ayarlamaları daha büyük sorunlara yol açabilir. Bununla birlikte çamaşırları da mutlaka olması gereken kilogramda atmanız gerekmektedir. Aksi takdirde titreşim makinenin çalışma performansı başta olmak üzere birçok noktasını etkileyebilir.

Çamaşır Makinesi Gürültülü Çalışıyor

Neredeyse çamaşır makinesi kullanan her kişi çamaşır makinesi gürültülü çalışıyor sorununu en az bir kere araştırmıştır. Çamaşır makinesi ilk aldığınız anlarda tahmin edebileceğiniz gibi daha az ses çıkararak performans sergilemektedir. Bununla birlikte uzunca bir süre de ses çıkarmayabilir. Tabi bu hiç ses çıkarmayacağı anlamına da gelmemektedir.

Çamaşır makinesinde ortaya çıkan gürültünün birbirinden farklı nedenleri vardır. Tambur yatak rulmanlarında oluşabilecek bir arıza gürültüye sebep olabilir. Bununla birlikte kazan ile tambur arasında sıkışan bir cisimde makinenin gürültülü çalışmasını sağlayacaktır. Rezistans yerinden çıkıp tambura sürtüyorsa oda gürültü yaratabilir.

Yukarıda yer alan nedenler çamaşır makinesinde ortaya çıkan gürültünün ana sebepleridir. Bunları kendi başınıza tamir etmeniz mümkün olmadığı gibi alanında uzman kişilerden hizmet almanız gerektiğini unutmamalısınız. Aksi takdirde daha büyük problem ve sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Sarsıntılı Çalışıyor

Çamaşır makinesi gürültülü çalışıyor ya da titreşim yaratıyor olabilir. Fakat bunun yanı sıra çamaşır makinesi sarsıntılı çalışıyor sorunu da kullanıcılar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Üç problemin orta noktası kullanıcıyı rahatsız edecek çalışma sistemidir. Zira hiçbir sorunun nedenleri birbiriyle aynı olmadığı gibi bazı noktalarda ki nedenlerde benzerlik göstermesi söz konusudur.

Çamaşır makinesinin sarsıntılı çalışması ile ilgili en önemli nedenlerden biri amortisörlerde yaşanan problemlerdir. Bununla birlikte makine askı yayları yerinden çıkmışsa sarsıntıya sebep olur. Makine ayaklarında bir dengesizlik söz konusuysa titreşim çalışabileceği gibi sarsıntılı çalışmasına da neden olur.

Makine amortisörleri ve yayları ile ilgili muhakkak teknik destek almalısınız. Kendi başınıza yapamayacağınız gibi teknik destek sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz. Aksi takdirde bilinçsiz bir şekilde yapacağınız müdahaleler çamaşır makinenizin daha kötü bir konuma sürüklenmesine neden olacağı gibi büyük sorun ve problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesinde Köpük Oluşuyor

Çamaşır makinesi deterjan bölmesi sorunları da yaşayabileceğiniz sorunlar arasında yer almaktadır. Günlük hayatta sıklıkla tercih ettiğimiz çamaşır makinelerinde kullanabileceğimiz deterjanların muhakkak uygun deterjanlar olması gerektiğini unutmamalısınız. Yanlış yapacağınız tercihler makine içerisinde kireç başta olmak üzere birçok sorun ve probleme yol açacaktır. Bununla birlikte deterjan çekmecesinde de köpük oluşmasını sağlar.

Kullandığınız deterjanı değiştirmenize rağmen köpük devam ediyorsa makinede farklı problemler vardır. Bu nedenle hiç vakit kaybetmeden uzman bir destek almanız gerektiğini unutmamalısınız. Aksi takdirde göz ardı ettiğiniz bu sorun daha büyük problemlerin habercisi olabilir.

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmesinden Su Kaçırıyor

Çamaşır makine su kaçırıyor sorunu ile ilgili ön plana çıkan alanlardan biri de deterjan kapağıdır. Nitekim deterjan kapağından su gelebilir. Deterjan kapağından çıkan su ile ilgili birbirinden farklı nedenler vardır. Genel olarak incelendiği takdirde kullanıcı bazlı nedenlerdir. Bazen farklı etmenlerden dolayı da bu sorun ortaya çıkabilir.

Çamaşır makinesinin su basıncı fazla ise deterjan bölmesinden su gelir. Bununla birlikte yukarıda da yer alan taşıyıcı ayak sorunları deterjan bölümünden su gelmesine neden olur. Deterjan çekmecesi iyi oturmuyorsa veya çekmede olası bir kırık, çatlak varsa su deterjan bölmesinden dışarıya akıtır.

Deterjan bölümünden gelen su ile ilgili çatlak veya kırık varsa muhakkak servisten yeni bir deterjan haznesi alınarak değiştirilmelidir. Bununla birlikte su basıncı, taşıyıcı ayak problemleri söz konusuysa muhakkak teknik destek almalısınız. Kendi başınıza tamir etmeniz daha büyük sorun ve problemlere yol açabileceği gibi sizleri de riske atacaktır.

Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor

Çamaşır makinesi deterjan almıyor problemi de kullanıcılar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Kullanıcılar özellikle çamaşır makinesinin bitmesi ile birlikte yaptıkları kontrollerde deterjanın hazne içinde kaldıklarını görürler. İşte bu durum başlıktan da anlaşılacağı üzere deterjan almadığı anlamına gelmektedir.

Çamaşır makinesinin yıkama işlemi sırasında deterjan almaması ile ilgili birbirinden farklı nedenler olabilir.  Su basıncı makine için gerekli olan bir barın altındaysa deterjan alma işlemini gerçekleştiremez. Bununla birlikte deterjan çekmecesinin klapesi kapalıysa da deterjan yıkama işlemine giriş yapamayacaktır. Tabi su vanalarında arıza söz konusuysa da deterjanı almayacaktır.

Çamaşır makinesinin deterjanı almaması ile ilgili muhakkak teknik bir destek almalısınız. Kendi başınıza kontrol yapamamanız gerektiğini unutmamalısınız. Servis gerekli kontrolü sağladıktan sonra deterjan alıp almamasının tüm nedenleri ortaya çıkaracak ve kısa süre içerisinde de sorunu çözüme kavuşturacaktır.

Çamaşır Makinesinin Altından Su Geliyor

Çamaşır makinesi su akıtıyor veya altından su geliyor sorunu bu alan içerisinde en çok araştırılan soruların başında gelmektedir. En çok karşılaşılan çamaşır makinesi arızaları arasındadır. Nitekim kullanıcıların birçoğu da çeşitli etmenlerden dolayı bu sorun ile karşı karşıya kalmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman bu sorunun ortaya çıkması ile ilgili birbirinden farklı nedenler bulunmaktadır.

Çamaşır makinesinin giriş ve tahliye hortumları çıkmış, patlamış veya zarar görmüşse çamaşır makinesi su akıtır. Bununla birlikte hortumların bağlantı noktalarında oluşan gevşemelerde su akıtması için yeterli bir nedendir. Tabi sadece hortumlar ile alakalı olmaz. Kapı körüklü contasında oluşan bir delinme veya ezilmede suyun akmasına neden olacaktır. Bununla birlikte kazan delinmişse, rezistans yerinden oynamışsa da suyun dışarı çıkması mümkündür.

Çamaşır makineniz su akıtıyorsa muhakkak teknik bir destek almalısınız. Çünkü suyun dışarı çıkması demek ciddi sorunlar olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle de hiç vakit kaybetmeden ve çamaşır makinesini yeniden çalıştırmadan teknik destek almalısınız.Çamaşır makinesi arızaları aşağı yukarı bu kadardır.

Çamaşır Makinesi Servisi

Çamaşır makinesi ile ilgili yaşadığınız sorun ve problemlerde doğru hizmet almak kesinlikle önemlidir. Nitekim birçok kullanıcının yanlış tercihleri sonucunda çamaşır makinesi içerisinde yer alan problem daha büyük sorunlara yol açtığı gibi cihazın ömrünü de kısaltacaktır.

Beyaz eşya servisi olarak yaşadığınız tüm sorun ve problemleri uzman ekiplerimiz ile ortadan kaldırıyoruz. Dilediğiniz ve arzu ettiğiniz her yerden servis hizmeti alabileceğiniz gibi müşteri memnuniyet ilkemizin gerektirdiği tüm çalışma prensiplerimizden de yararlanabilirsiniz.

Garanti kapsamı çerçevesinde yapmış olduğumuz çalışmalarda ilerleyen dönemlerde herhangi bir sorun ve problem yaşamanız halinde ücretsiz servis imkânı alabilirsiniz. Yapmış olduğumuz çalışmalarda ayrıca çamaşır makinesini derinlemesine inceleyerek ilerde oluşacak sorunların da önüne geçeriz.

Yukarıda yer alan sorunları yaşamıyorsanız da bizlerle iletişime geçip ve çamaşır makinenizin periyodik bakımlarını yaptırın. Nitekim periyodik bakımları yapılan çamaşır makinelerinde herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Bunun yanı sıra ilerleyen dönemlerde oluşacak problemlerde önceden tespit edilmektedir. Böylelikle ani problemlerden kendinizi koruyup, çamaşır makinenizin ömrünü arttırabilirsiniz. Çamaşır makinesi arızaları bu kadardır. Ayrıca bulaşık makinesi arızaları hakkında bilgi sahibi olmak için linki tıklayabilirsiniz. > Bulaşık makinesi arızaları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çeşme Servisi İzmir Ariston Servisi İzmir samsung servisi İzmir demirdöküm servisi İzmir buderus servisi İzmir daikin servisi İzmir mitsubishi servisi İzmir indesit servisi İzmir hotpoint servisi Karabağlar bosch servisi İzmir maktek servisi İzmir termodinamik servisi İzmir viessmann servisi İzmir profilo servisi