Aralık 15, 2020

Kestel Protherm Servisi

Kestel protherm servisi, konusunda tecrübeli ustalar ile hizmet sağlar. Hata şansı olmadan onarım yapılır. Servis çalışanları, arızalı cihaz için geldiğinde onarımını yapar. Test edip sonra adresten ayrılır. Performansından emin olmadan adresten ayrılmaz. Buda sizlere güven aşılamaktadır.

Kombi bakımının düzenli yapılması ile iyi performans elde edilir. Sağlıklı bir biçimde sorunsuz çalışır. Ekstra masraflardan da tasarruf yapılır. İyi bir kış geçirmek için mevsim öncesi kombi bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Kombi bakımını yapmak uzmanlık isteyen bir iştir. Kestel protherm kombi servisi ile evde ve iş yerinde kombi bakım düzenli olarak yapılır.

Apartmanda, iş yerinde, büyük binalarda en çok tercih edilen ısınma seçeneğidir. Bireysel veya merkezi ısıtma sistemi ile ısınılır. Bu sistem konforlu bir ısınma sistemidir. Aynı zamanda avantajlıdır. Buna rağmen zaman zaman ısınma sisteminde sorunlar olur. En sık karşılaşılan sorun peteklerde sıcaklığın eşit dağılmamasıdır. Peteklerde sıcaklık ile ilgili birtakım sorunlar olabilir.

Daha çok peteklerin alt ve orta kısımlarının ısınmama fark edilir. Üstlerde pek sorun olmaz. Nedeni ise sıcak su ilk oradan giriş yapar. Kombide birçok sorun olabilir. Kombi bakımı düzenli yapılması durumunda istenilen sıcaklığa ulaşılır. Düzenli bakım ile kombilerin gereğinden fazla doğal gaz harcaması da bu şekilde engellenmiş olur.

 

Kestel Protherm Kombi Servisi

Senede en az bir defa kombi ve petek bakımı yapılmalıdır. Kış öncesi, sonbahar dönemi kombi bakımını yaptırmak gerekir. 6 aylık periyodik bakımlar kombinin sorunsuz çalışması için yeterlidir. Daha az doğal gaz faturası, yüksek bakım ve onarım masraflarından kaçının. Kombiden tam performans almak için periyodik bakımlarını aksatmayın.

Kombide kirden kaynaklanan sorunlar oluşur. Fiziksel arızalar ile karşılaşmak olağandır. Bununla birlikte peteklerde lokal ısınmalar olur. Yetersiz ısıtma veya hiç ısınmama sorunları yaşanır. Bunlar belirtidir. Detaylı bir kombi bakımı yapılması için yeterli ipucudur. Kestel protherm servisi olarak fiziksel kontroller yapılır. Sorunun kaynağı tespit edilir. Daha sonra bakım ve onarım işlemi gerçekleşir.

Bakımda kombinin tozları alınır. Yanma haznesi, tesisat filtresi, gözenekleri ve prop gözleri temizlenir. Brulör sökülüp yıkanır. Ateşleme elektrotları zımpara yapılır. Fan motorunda bulunan fanın tozu alınır. Genleşme tankında ki hava oranı ölçülür. Eğer gerekli ise gaz basılır. Termostat değerlerine bakılır. Eğer değer düşük ise hassaslığını yitirmiştir. Termostat değiştirilir veya onarılır. Cihaz bakımı bitince kontroller yapılır. Müşteri nezaretinde çalıştırılır. Kestel protherm servis personeli ile mevcut sorunun ortadan kalktığı birlikte onaylanır.  Bakımda daha çok onarılacak parçaların yerinde tamiratı yapılır. Ekonomik ömrünü doldurmuş veya onarılamaz olabilir. Bu derecede hasar görmüş parçalar için müşterinin de onayı alınır. Sonra değiştirilmektedir.

kestel protherm servisi

 

Kestel Protherm Kombi Bakım

Yoğuşmalı kombiler az yakıt harcar. Daha az yakıt harcar çok daha fazla verim alınır. Isı ile birlikte ortaya atık gazlar çıkarırlar. Kombiler bu atık gazları hermetik ve bacalı sistem olarak dışarı atarlar. Hermetik kombide yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz, fan ile yavaş yavaş dışarı atılır. Bacalı kombide ise yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz baca ile dışarı atılır.

Farklı çalışma sistemlerine sahiptir. Aslında tüm kombilerin çalışma mantığı aynıdır. Mekanik ve elektronik aksamlarda farklılıklar bulunur. Dolayısıyla bakım ve onarım için gerekli malzeme marka ve modele göre değişir. Protherm için parça tedariki ve parça onarımı da vardır. Bunlar bizle mümkündür.

Eğer peteklerde tam ısınma yoksa, üst kısımları sıcak alt soğuk ise bakım yapılması gerekir. Petek değiştirmek maliyetli ve gereksiz olabilir. Bu yüzden değişime karar vermeden önce gerekli kontrol ve bakımlar yapılır. Maliyeti düşürmek adına elimizden geleni yaparız. Genelde peteklerde çamurlu su dediğimiz kirlenmiş tesisat suyu bulunur. Isınmayı engelleyen ana sorunların başında gelir. Panel radyatörün su kanalları bu pis ve paslı su ile tıkanır. Suyun devridaim işlemini zorlaştırır.

 

Kestel Protherm Kombi Bakım

Yeni radyatörlere oranla bakımsız peteklerin verimi yüzde 30 oranında düşer. Bu da büyük bir ısı kaybı demektir. Düzenli bakım yaptırmak hem iyi ısınmaya, hem de yakıta katkı sağlar. Yakıt masraflarından tasarruf olur. Peteklerdeki kirli ve çamurlu su özel cihazlarla tesisattan çekilir. Sonra, ısıtma sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanır. Tesisat içinin yıkanması yeterli olacaktır. Uygun fiyatlara kaliteli bakım için haftanın her günü hizmet vardır. Eğer bakım gün ve zamanı sizin için sorunsa, bize periyodik bakım kaydı yaptırın. Bakım zamanı tarafımızca takip edilir. İlgili markaya özel servis hizmeti veriyoruz.

Kombinin verimli çalışması ve görevini yapması için bakımları düzenli yapılmalıdır. Sistemde çamurlu su olup olmadığı dışarıdan bakıp anlaşılmaz. Isıtma azalması ile belli olur.  Yeterli ısıtma gücü ve basıncı bulunmasına rağmen peteklerden istediğiniz verimi alamıyor musunuz? Kestel protherm servisi size en hızlı ve doğru çözümleri sunar.

Tüm Kestel protherm kombi servisi personelimiz kombi bakım onarım taleplerini anında yerine getirmekle yükümlüdür. Kombi bakım ve onarımını yapılması yetmez. Kombide arıza mevcut ise arıza onarılır. Gerekli ise parça değişimini yapar.

Ustalar teknik konularda tecrübelidir. Bu yüzden işlerini mükemmel bir biçimde yerine getirir. Bakım ve onarım işleri Kestel protherm servisi garantisi altındadır. Memnuniyetsizlik veya daha sonra beklenmedik durumda tekrar gerekli müdahale yapılır. 0850 222 18 33 arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çeşme Servisi Ariston Servisi