Klima Isıtmıyor Soğutmuyor

Contents

Evlerde, iş yerlerinde ve yaşam alanlarının daha birçok noktasında çeşitli elektronik ürünleri kullanırız. Hayatımızı kolaylaştıran bu ürünler arzu ettiğimiz kaliteli yaşam standartlarını da sunmaktadır. Nitekim bu alan içerisinde ısıtma ve soğutma konusunda kullandığımız en yaygın elektronik ise klimadır. Klimalar kışın bulunduğunuz ortamın ısınmasını sağladığı gibi yazın bulunduğunuz ortamın daha serin olmasına imkân sunmaktadır. Tabi kaliteli bir ortam ve yüksek yaşam standartları için vazgeçilmezlerden biri olan klima çeşitli sebeplerden dolayı beklenmedik anlarda sorun veya problem yaratabilir. Klima ısıtmıyor soğutmuyor arızasını ele alalım.

Klimalar gelişen teknoloji ve yenilenen üretim aşaması sayesinde her geçen gün kalitesini daha da iyi bir noktaya çıkarmaktadır. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi bir takım problem ve sorunları da kullanıcıya yansıtabilir. Klima arızaları alanında özellikle ısıtma, soğutma ve gaz problemleri ciddi anlamda ön plana çıkmaktadır. Aşağıda ısıtma, soğutma ve gaz problemleri ile ilgili nedenler yer almaktadır. Bu nedenleri incelediğiniz takdirde yaşadığınız soruna yönelik fikirler üretebilir ve sorunun nereden kaynaklandığı hakkında doğru bilgileri elde edebilirsiniz.

Klima Isıtmıyor

Kış aylarında evde, iş yerlerinde ve daha birçok noktada ısıtma alanında tercih edilen klimalar birtakım sebeplerden dolayı ısıtma görevini tam olarak yerine getirmemektedir. Genel olarak bakıldığı zaman klima ısınmıyor cümleleri kullanıcı bazlı sorunlardan ortaya çıktığı gibi çeşitli etmenlerden dolayı da ortaya çıkabiliyor. Bu alanda klimanın ısıtma görevini tam olarak yerine getirememesi ile ilgilidir. Ya da klima ılık üflüyor şikayeti ortaya çıkar. Klima neden ısıtmaz? aşağıda yer alan nedenler ön plana çıkmaktadır;

 • Klimanın mevcut gazı bitmiş veya olması gerekenden daha az konuma gelmişse,
 • Klimanın kompresörü arızalıysa,
 • İç ünite filtresi veya peteği kirlenmişse,
 • Dış ünite filtresi veya peteği kirlenmişse,
 • Dış ünite veya iç ünitedeki fan ya da kondansatör arızalıysa,
 • Sensörlerde sorun varsa,
 • Kumanda arızalıysa,
 • Sinyal kablosunda sorun varsa,
 • Bakır boru hattında ezilme ya da kırılma varsa,

Isıtma ile ilgili görevini tam yerine getiremeyebilir. Klima sıcak üflemiyor gibi sorunlarda yukarıda yer alan nedenlerden birinin klimada mevcut olduğunu gerçeğini göz önünde bulundurursanız alanında uzman kişilerden hizmet almanız gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir.

Klima Soğutmuyor

Yaz aylarında sıcaklardan kurtulmanızı sağlayan ve bulunduğunuz ortama serin bir hava katan klimalar soğutma konusunda da arzu ettiğiniz kaliteli yaşam alanını sizlere sunmaktadır.  Fakat klima soğutmuyor gibi şikayetler yaz aylarında sıklıkla ön plana çıkan problemlerden biridir. Genel olarak bakıldığı zaman soğutma alanında kullanıcı bazlı sorunlar olduğu gibi klimanın çalışma esnasında da bir takım problemler çıkarabileceği yadsınamaz bir gerçektedir. Klimanız soğutmaz ve arzu ettiğiniz ortamı size sunmaz. Ya da klima ılık üflüyor şikayeti ortaya çıkar. Klima neden soğutmaz? Muhtemelen aşağıda yer alan nedenlerden birini taşıyordur;

 • Klimanın mevcut gazı bitmiş veya olması gerekenden daha az konuma gelmişse,
 • Klimanın kompresörü arızalıysa,
 • İç ünite filtresi veya peteği kirlenmişse,
 • Dış ünite filtresi veya peteği kirlenmişse,
 • Dış ünite veya iç ünitedeki fan ya da kondansatör arızalıysa,
 • Sensörlerde sorun varsa,
 • Kumanda arızalıysa,
 • Sinyal kablosunda sorun varsa,
 • Bakır boru hattında ezilme ya da kırılma varsa,

Soğutma işlemini tam olarak yerine getiremeyecektir. Bu aşamada klima soğuk üflemiyor gibi şikayetlerinizde alanında uzman kişilerden hizmet almanız gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü teknik bir çalışma süreci gerektiren bu problemleri kendi başınıza çözmeye kalkarsanız farklı sorunları ortaya çıkarabilirsiniz.

Klima Gaz Problemleri

Şüphesiz klima gaz problemleri yukarıda da anlaşılabileceği gibi klima ısıtmıyor soğutmuyor dendiğinde akla gelir. Klimanın tamamen çalışmasını etkileyen gaz, bitmesiyle birlikte klimanın performansını düşürecektir. Dolayısıyla klimanın gaz kontrolünü düzenli olarak yaptırmak bir takım sorun ve problemlerden sizleri uzaklaştıracaktır. Nitekim birçok kullanıcı klimanın gazı bitti ne yapmalıyım sorusunu da sıklıkla araştırmaktadır. Klimanın gazını ancak teknik servis imkânı sağlayan alanında uzman kişilerin doldurabileceğini unutmamalısınız. Kendi başınıza yapacağınız bilinçsiz çalışmalar klimanın daha kötü etkilenmesine neden olacağı gibi çalışma performansını da ciddi anlamda düşürecektir.

Klima Servisi

Yaşadığınız sorun veya problemler ile ilgili doğru bir hizmet almak kesinlikle önemlidir. Nitekim sorunu herhangi bir bilginiz veya tecrübeniz olmadan çözmeniz mümkün olmaz. Bu gibi bilinçsiz bir şekilde yapacağınız çalışmalar klimanın kötü yönde etkilenmesine neden olacaktır. Bu aşamada sizlerin beklentilerini karşılamak için alanında uzman ekip arkadaşlarımızla yaşadığınız sorun ve problemlere anında müdahale ediyoruz. Sorunu tespit ederken klimayı bütünlemesine inceliyor ve yaptığımız tüm çalışmalarda teknolojik araç gereçlerden yararlanıyoruz. Bu araç ve gereçler sayesinde de klimada ilerleyen dönemlerde çıkacak sorunları da ortadan kaldırıyoruz.

Klima servisi yaptığı tüm çalışmalar garanti altına aldığına dikkat edin. Çünkü biz sonra ki günlerde yaptığımız işlemden herhangi bir sorun veya problem ortaya çıkarsa ücretsiz bir şekilde servis hizmeti sunuyoruz. Dilediğiniz ve arzu ettiğiniz her yerden bizimle iletişime geçin. Müşteri memnuniyet ve garanti politikamız sayesinde kaliteli bir servis deneyimi yaşayabilirsiniz. Görüşmemiz sırasında müsait olduğunuz vakitler ile ilgili gerekli bilgileri verdikten sonra uzman ekip arkadaşlarımız belirttiğiniz zaman dilimi içerisinde adresinize intikal ederiz. Klimada ortaya çıkan sorunları çözüme kavuştururuz. Klima ısıtmıyor soğutmuyor hakkında sorularınız varsa yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çeşme Servisi İzmir Ariston Servisi İzmir samsung servisi İzmir demirdöküm servisi İzmir buderus servisi İzmir daikin servisi İzmir mitsubishi servisi İzmir indesit servisi İzmir hotpoint servisi Karabağlar bosch servisi İzmir maktek servisi İzmir termodinamik servisi İzmir viessmann servisi İzmir profilo servisi