Mayıs 11, 2019

Manisa Protherm Servisi

Manisa protherm servisi, konusunda tecrübeli teknisyenler ile sizlere hizmet sağlamaktadır. Hata şansı bulunmadan onarım gerçekleştiren servis elemanlarımız, arızalı cihaz için geldiğinde onarımını yapıp test edip sonra adresten ayrılır. Performansından emin olmadan adresten ayrılmaz ve buda sizlere güven aşılamaktadır.

Kombi bakımının düzenli yapılması ile iyi bir performans elde edilmesini, sağlıklı bir biçimde sorunsuz olarak çalışmasını sağlayacağı gibi, ekstra masraflardan da tasarruf etmek demektir. İyi bir kış sezonu geçirmek için Manisa protherm kombi servisi, mevsim öncesi kombilerin, peteklerin bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Kombi bakımını yapmak uzmanlık isteyen bir iştir. Servis hizmetimiz ile evinizde ve iş yerinizdeki kombi ve peteklerin temizliği, bakımları düzenli olarak yapılmaktadır.

Apartmanlarda, iş yerlerinde, büyük binalarda en çok tercih edilen ısınma yöntemi bireysel veya merkezi ısıtma sistemi ile ısınmaktır. Bu sistem konforlu bir ısınma sistemidir ve avantajlıdır. Buna rağmen zaman zaman ısınma sisteminde sorunlar yaşanabilmektedir. En sık karşılaşılan sorun peteklerde sıcaklığın homojen olarak dağılamamasıdır. Peteklerde sıcaklık ile ilgili birtakım sorunlar oluşabilmektedir.

Daha çok peteklerin alt ve orta kısımlarının ısınmadığı fark edilir. Su kaçakları, kombide farklı sesler duyulması ve sıcak suyun bütün peteklerde verimli bir şekilde döndürülememesi gibi farklı sorunlarla karşılaşılır. Petek ve kombi bakımının düzenli yapılması durumunda istenilen sıcaklığa kavuşulabilmektedir. Düzenli bakım ile kombilerin gereğinden fazla doğal gaz harcaması da bu şekilde engellenmiş olur.

Senede en az bir defa kombi ve petek bakımı yapılmalıdır. Kışa girmeden, sonbahar döneminde kombilerin bakımını yaptırmak önemlidir. 6 aylık periyodik bakımlar kombinin ve peteklerin sorunsuz çalışması bakımından yeterlidir. Daha az doğal gaz faturası, yüksek bakım ve onarım masraflarından kaçınmak ve kombilerden tam performans almak için periyodik bakımların aksatılmaması gerekir.

manisa protherm servisi, manisa protherm kombi servisi

Manisa Protherm Kombi Servisi

Kombilerde tozdan kaynaklanan sorunların yanında, su tesisatı, pompa ve brülörden kaynaklanan fiziksel arızalarla karşılaşılır. Bununla birlikte peteklerde lokal ısınmalar, yetersiz ısıtma veya hiç ısınmama sorunları yaşanır. Bu tür belirtiler detaylı bir kombi ve petek bakımının yapılması için yeterli ipuçları vermektedir. Manisa protherm servisi olarak fiziksel kontroller yapıldıktan sonra sorunun kaynağı tespit edilerek bakım veya onarım işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Bakım işlemlerinde kombi cihazının tozları, yanma haznesi, tesisat filtresi, meme gözenekleri, prop gözleri temizlenir. Brulör sökülüp yıkanır. Ateşleme elektrotları zımparalanır. Fan motorunda bulunan fanın tozu alınır. Genleşme tankında ki hava oranı ölçülür ve eğer gerekli ise gaz basılır. Termostat değerlerine bakılır ve eğer değer düşük ise hassaslığını yitirmiş ise termostat değiştirilir veya onarılır. Cihaz bakımı bitince kontroller yapılır ve müşteri nezaretinde çalıştırılarak Manisa protherm kombi servisi personeli ile mevcut sorunların ortadan kalktığını birlikte onaylanır. Bakım işleminde daha çok onarılacak parçaların yerinde tamiratını gerçekleştiriyoruz. Ekonomik ömrünü doldurmuş veya onarılamaz derecede hasar görmüş parçalar, müşterinin de onayı alındıktan sonra değiştirilmektedir.

Yoğuşmalı kombiler ısınma işleminde doğal gazın yanması ile birlikte ortaya çıkan su buharının oluşturduğu ısı enerjisinin kullanımını sağlamaktadır. Bu şekilde daha az yakıt harcayarak çok daha fazla verim alınabilir. Isı ile birlikte ortaya atık gazlar çıkarırlar. Kombiler bu atık gazları hermetik ve bacalı sistem olarak dışarı atarlar. Hermetik kombilerde yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz fan aracılığıyla yavaş yavaş dışarı atılır. Bacalı kombilerde ise yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz eski usulle yani baca yöntemiyle dışarı atılır.

Farklı çalışma sistemlerine sahip olsalar da, bütün kombilerin çalışma mantığı aynı olup, mekanik ve elektronik aksamlarında farklılıklar bulunur. Dolayısıyla bakım ve onarım için gerekli malzeme marka ve modele göre değişebilmektedir. Protherm için parça tedariki ve parça onarımı da bulunmaktadır. Bunlar işletmemizde mümkündür.

 

Profesyonel Servis Desteği

Eğer radyatörleriniz tam olarak ısınmıyorsa, üst kısımları sıcak alt kısımları ise soğuk ise bakım yapılması gerektiği anlaşılmalıdır. Petek değiştirmek maliyetli ve gereksiz olabilir, bu yüzden değişime karar vermeden önce Manisa protherm kombi servisi gerekli kontrolleri ve bakımları uygular. Maliyeti düşürmek adına elimizden geleni yaparız. Genelde peteklerde çamurlu su dediğimiz kirlenmiş tesisat suyu bulunur ve ısınmayı engelleyen ana sorunların başında gelir. Panel radyatörlerin su kanalları bu pis ve paslı su ile tıkanarak suyun devridaim işlemini zorlaştırır.

Yeni radyatörlere oranla bakımı yapılmayan peteklerin verimi yüzde 30 oranında düşer. Bu da büyük bir ısı kaybı demektir. Düzenli bakım yaptırmak hem iyi ısınmaya, hem de yakıt masraflarından tasarruf etme imkanı sağlar. Peteklerdeki kirli ve çamurlu su özel cihazlarla tesisattan çekildikten sonra, ısıtma sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamak için tesisat içinin yıkanması yeterli olacaktır. Uygun fiyatlara kaliteli bakım için firmamız haftanın her günü hizmetinizde olacaktır. Eğer bakım gün ve zamanları sizin için sorun oluyorsa, servisimize periyodik bakım kaydı yaptırarak bakım zamanının tarafımızdan takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

Kombi cihaz bileşenlerinin verimli çalışması ve merkezi ısıtma sisteminin tam olarak görevini yapması için cihaz ve petek bakımları düzenli yapılmalıdır. Sistemde çamurlu su olup olmadığı dışarıdan bakılarak anlaşılamadığı için, ısıtma sistemindeki değişimlerden şüphelenilmelidir. Yeterli ısıtma gücü ve basıncı bulunmasına rağmen peteklerden istediğiniz verimi alamıyorsanız protherm kombi servisi size en hızlı ve doğru çözümleri sunacaktır.

Tüm Manisa protherm kombi servisi personelimiz kombi bakım onarım taleplerini anında yerine getirmekle yükümlüdür. Kombi bakım ve onarımını yapmanın yanında, petek temizliği yapmak, kombide arıza mevcut ise arızayı onarmak ve gerekli ise parça değişimini yapar. Çalışanlarımız firmamızın personeli olup, aracı veya yüklenici ustalar ile çalışmadığımız için, evinizde güvenle çalıştırabilirsiniz. Teknik konulardaki deneyimlerine dayanarak işlerini mükemmel bir biçimde yerine getirirler. Bakım ve onarım işlerimiz Manisa protherm servisi garantisi altında olup, memnuniyetsizlik durumunda veya personel ayrıldıktan sonra beklenmedik durumlarda tekrar gerekli müdahale yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir