Haziran 20, 2019

Salihli Viessmann Servisi

Salihli Viessmann servisi, kombi bakım ve onarım hizmeti vermektedir. Firma elemanlarımız tamamen alanında uzman ve profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Çalışmalar, Salihli viessmann kombi servisi müşteri memnuniyeti kapsamında büyük bir titizlikle yürütülmektedir. Çağrı merkezimiz ile irtibat kurulduğu andan itibaren, hizmeti hızlı bir şekilde ayağınıza getiriyoruz.

Profesyonel ekiplerimiz ile anında ve yerinde hizmet sağlıyoruz. Web sitemizin iletişim bölümünde yer alan numaralardan bize ulaşabilirsiniz. Kombi bakımı, yılda en az 1 defa olmak üzere kombi için yapılması gereken temizlik ve kontrol işlemlerinin tümünü ifade eder. Özellikle kış mevsimine girmeden önce, Ağustos ayı ile Ekim ayları arasında yapılacak kombi bakımları mağduriyet yaşamanıza da sebep olmaz.

Kombiye yaptırılan bakım, doğal gazdan da tasarruf etmenize olanak tanır. Firmamız bünyesinde verilen kombi bakım hizmetinde öncelikle, kaloriferin yanma durumunu tespit ederek sıcak su kontrolünü yapıyoruz. Kombideki mevcut suyu boşalttıktan sonra, kombinin su sızdırmazlık durumunun tespitini yapıyoruz. Sonrasında kombinin içini açarak kontrol ediyoruz. Kombi içinde tozlanma fazlaysa başta yanma haznesi olmak üzere brülör, üç yollu vana ve gerekirse ateşleme elektrotu temizleniyor.

Temizlik işlemi sonrası kombi içindeki elektrik hatları kontrol edilerek varsa arızalı alanlar tespit ediliyor. Bar basıncı ayarı için genişleme tankı kontrol ediliyor. Gaz ayarı kontrolleri de yapıldıktan sonra, kombinin çalışma durumu kontrol ediliyor. Bakım esnasında mevcut arızalar veya sonrasında meydana gelebilecek olan ufak ya da büyük çaplı arızalar teknisyenlerimiz tarafından tespit edilerek müşterilerimize bilgi veriliyor. Müşteri onayından sonra arızalı parçaları orijinali ile değiştirerek veya tamiri mümkünse onararak teslim ediyoruz. Kombinizin arıza durumunda aynı şekilde gerekli tüm kontrolleri yaptıktan sonra yerinde onarım işlemini gerçekleştiriyoruz.

Kombi bakımı, verimli ısınma ve güvenlik açısından oldukça önemlidir. Düzenli aralıklarla yaptırdığınız kombi bakımı sayesinde meydana gelebilecek ufak arızalar önceden tespit edilerek daha yüksek maliyetli ve büyük arızaların oluşumu engellenir. Bu sayede enerji tasarrufu ile birlikte kombi ömrünün uzaması da sağlanmış olur. Salihli viessmann servisi arayarak randevu alabilirsiniz.

Salihli Viessmann Kombi Servisi

Kombi bakımında, Salihli viessmann kombi servisi tarafından öncelikle kombinin çalışma durumu ve kaloriferlerin yanma verimliliği kontrol edilir. Daha sonra tozlanma kontrolü yapılır ve fan motoru, meme gözenekleri ve yanma haznesinde biriken tozlar fırçalar yardımıyla temizlenir. Kombi kalorifer kir tutucu filtresi (tesisat filtresi) temizlendikten sonra diğer işlemlere geçilir. Petekler de biriken toz ve çamurlaşmış tabakalar ısı verimini %5 oranında düşürerek enerji tüketimini artırır. Bu da ay sonunda faturaya, olumsuz olarak yüksek tutarlarda yansır.

Profesyonel ekibimiz tarafından yapılan temizleme işlemlerinde kombi ve petekler hiçbir zarar görmez. Kombinin yanma odası brülörü fırçayla temizleriz. Kombinin elektronik bağlantılarının kontrolünü yaparız. Ateşleme elektrotları zımparalarız. Genleşme tankındaki hava oranı ölçülerek kontrol ederiz. Bar basınç seviyesine göre gerekiyorsa gaz basarız. NTC termostatların değeri ölçülerek hassasiyetini yitirmiş düşük değerli termostatlar değiştirilir. Cihazın çalışıp çalışmadığı kontrol ederiz ve su akışını gözleriz. Müşterilerimizin gözetiminde son kontroller yapıldıktan sonra bakım işlemi tamamlanmış oluyor.

Salihli Viessmann Kombi Bakım

Kombi bakım hizmetinde yoğuşmalı veya eski tip bacalı kombilerde cihaz farklılığı sebebiyle başka ek işlemler de yapılmaktadır. Yoğuşmalı kombilerde ek olarak su haznesi ve çamur filtre ayrıştırıcı temizleniyor. Tüm bakım işlemlerinden sonra, Salihli viessmann servisi olarak kombinizin yüksek performansta ve sorunsuz olarak çalışmaya devam edeceğini garanti ediyoruz. İlgili markaya özel servis hizmeti vermekteyiz.

Kombi bakımı belirli aralıklarla mutlaka yapılmalıdır. Aksatılan bakımlar daha büyük arızalara sebep olabilir. Özellikle kış aylarında karşılaşılan ani bozulmalar ile birlikte ekonomik olarak zarar edilir. Bakımı yapılmayan kombi ısıtma için normalden fazla gaz yakar. Tüketilen gaz kombideki yanma ayarlarını etkileyerek bozulmasına sebep olur. Kombinin çalışma ömrü kısaldığı için, ortam yeterince ısınmamaya başlar. Bu hem faturaya yansır, hem de ileride çözülemeyecek sorunlar yaratır.

İstediği randıman ve verimi alamayan kullanıcılar tasarruf edemez. Oluşan masrafların büyüklüğü ile kombisini değiştirmek durumunda kalabilir. Bu nedenle alanında uzman kişiler tarafından kombi bakımlarının belirli aralıklarla yapılması gerekiyor. Salihli viessmann servisi alanında uzman kadrosu ile kombi bakımlarını titiz bir çalışma ile gerçekleştiriyor. 444 90 92 arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çeşme Servisi Ariston Servisi