Torbalı Viessmann Servisi

Torbalı Viessmann servisi, kombi bakım ve onarım hizmeti sağlamaktadır. Personel tamamen alanında uzman kişilerden oluşur. Çalışmaları, müşteri memnuniyeti kapsamında büyük bir titizlikle yürütürüz. 0(232) 404 5 404 numarasını arayınız. Bizle irtibat kurulduğu an, hizmet hızlı şekilde ayağınıza gelir.

Uzman ekipler ile anında ve yerinde hizmet sağlarız. Sitemizin iletişim bölümünde yer alan numaralardan bize ulaşın. Kombi bakımını, yılda en az 1 defa muhakkak yaptırın. Bu kombi için yapılması gereken temizlik ve kontrol işlemlerinin tümünü ifade eder. Fakat bakım sadece toz almak değildir. Bunu sizde yaparsınız. Özellikle kış mevsimine girmeden önce daha uygun olur. Eylül, Ekim ayı gibi yapılan kombi bakımları arızaya engel olur.

Kombi bakım, doğal gazdan da tasarruf etmenize olanak tanır. Faturam şişkin gelmesin derseniz bakım şarttır. Kombi bakımda önce, kaloriferin yanma durumunu tespit ederiz. Sonra sıcak su kontrolünü yaparız. Kombideki mevcut suyu boşaltırız. Su sızdırmazlık durumunun tespitini yaparız. Sonrasında kombinin içini açarak bakım devam eder. Kombi içinde tozlanma fazlaysa başta yanma haznesi temizleriz. Brülör, üç yollu vana ve gerekirse ateşleme elektrotunu temizleriz. En son filtreyi yıkarız. Bakım işlemi bu ölçüdedir.

Torbalı Viessmann Kombi Servisi

Arıza sırasında kombi içindeki elektrik hatlarını kontrol ederiz. Arızalı alanları tespit ederiz. Bar basıncı ayarı için genişleme tankı kontrol ederiz. Gaz ayarı kontrolleri de yaparız. Sonra, kombinin çalışma durumuna bakarız. Mevcut arızalar veya sonrasında meydana gelme ihtimali olanları tespit ederiz. Bunun bilgisi size veririz. Müşteri onayından sonra arızalı parçaları orijinali ile değiştiririz. Tamiri mümkünse istek dâhilinde onarım deneriz. Yerinde onarım olasılığı zorlanır.

Bakım, verimli ısınma ve güvenlik açısından oldukça önemlidir. Bakım sayesinde meydana gelebilecek arızalar önceden tespit ederiz. Daha yüksek maliyetli ve büyük arızaların oluşumunu engelleriz. Bu sayede kombi ömrü uzamış olur. Ayrıca enerji tasarrufu da sağlanır. Torbalı viessmann servisi arayarak randevu alınız. En kısa sürede hizmet size ulaşır.

torbalı viessmann servisi, torbalı viessmann kombi servisi

Torbalı Viessmann Kombi Bakım

Torbalı viessmann kombi servisi ilk önce kombinin çalışma verimine bakar. Peteklerin yanma durumunu kontrol ederiz. Daha sonra tozlanma kontrolünü yaparız. Fan motoru, buji gözenekleri ve yanma haznesini temizleriz. Biriken tozlar fırçalar yardımıyla alırız. Kir tutucu filtre (tesisat filtresi) temizleriz. Sonra diğer işlemlere geçeriz. Ayrıca petekler de biriken çamur ısı verimini %10 ile %50 arasında etki eder. Bu enerji tüketimini artırır. Fazla enerji fazla faturadır.

Yapılan temizleme işleminde kombi ve petekler hiçbir zarar görmez. Ürüne zarar verecek hiç bir madde kullanılmaz. Bunları kullanan kişilerden de uzak durun. O an zarar vermese de ileri de kesinlikle verir. Bu konuda bilinçli olun. Gerekli araştırmayı yapıp ona göre davranın.

Kombinin yanma odası brülörü fırçayla temizleriz. Kombinin elektronik bağlantılarının kontrolünü yaparız. Ateşleme elektrotları temizleriz. Genleşme tankındaki hava oranını ölçeriz. Bar basınç seviyesine göre gerekiyorsa gaz basarız. NTC termostatların değerini ölçeriz. Hassasiyetini yitirmiş düşük değerli termostatlar değişim olur. Sonra ürünün çalışıp çalışmadığını kontrol ederiz. Su akışını gözlemleriz. Müşterilerimizin gözetiminde son kontrolleri yaparız. Bu şekilde bakım işlemi bitmiş olur.

Kombi tam, yarım ve yoğuşmasız şeklinde 3 çeşittir. Yoğuşmalı kombilerde ek olarak su haznesi ve çamur filtre ayrıştırıcı vardır. Bu da ek olarak temizlenir. Torbalı viessmann servisi kombiyi yüksek performansta çalıştırır. İyi kullanılırsa devam edeceğini garanti eder. Yılda 1 bakımı unutmayın. İlgili markaya özel servis hizmeti vermekteyiz.

Torbalı Viessmann Kombi Temizliği

Kombi bakımı belli aralıklarla muhakkak yapılmalıdır. Aksatılan bakımlar daha büyük arızalara sebep olur. Özellikle ani arızalar ekonomik zarar açar. Bakımı yapılmayan kombi ısıtma için normalden fazla gaz yakar. Kombinin çalışma ömrü kısalırsa, ortam yeterince ısınmaz. Bu hem faturaya yansır. Hem de ileride büyük sorunlar yaratır.

İstediği randımanı alamayan kullanıcılar tasarruf edemez. Bu yüzden kombi zor yanıyor demektir. Oluşan masrafların büyüklüğü ile kombi değiştirmek zorunda bile kalabilirsiniz. Bu nedenle uzman kişilerce bakımın belirli aralıklarla yapılması gerekir. Torbalı viessmann servisi kombi bakımlarını titiz bir çalışma ile gerçekleştirir. En iyi şekilde kullanırsınız. Yapmanız gereken sadece bizi aramaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çeşme Servisi İzmir Ariston Servisi İzmir samsung servisi İzmir demirdöküm servisi İzmir buderus servisi İzmir daikin servisi İzmir mitsubishi servisi İzmir indesit servisi İzmir hotpoint servisi Karabağlar bosch servisi İzmir maktek servisi İzmir termodinamik servisi İzmir viessmann servisi İzmir profilo servisi