Aralık 23, 2018

Yeşilyurt Baymak Servisi – 0(232) 250 58 58

Yeşilyurt baymak servisi yıllardır gerçekleştirdiği bakım ve onarım hizmetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Profesyonel ekipler çalışmalarını en iyi şekilde yerine getirerek müşteri memnuniyetini zirvede tutmaktadır. Baymak kombi ve ya klimada yaşadığınız her hangi bir problem için bizleri çağırabilirsiniz. Yeşilyurt baymak servis numarası olan 0(232) 250 5858 hattı arayabilirsiniz.

Baymak Yeşilyurt servisi, gerek klima gerekse kombi mevzusunda kendini ispatlamış teknik personellerle hizmet sağlamaktadır. Her bölgede ekip bulunması nedeniyle aynı gün hizmet sağlamak bizim işimizdir. Yanılgı payı olmaksızın tespitler yapılarak profesyonel eller tarafından müdahaleler sağlanır. Hem kombi hem de klima için profesyonel yardım aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Çoğu ev ve apartman dairesi kombi borularında ve radyatörlerde boruların oksitlenmesi nedeniyle paslanma ve çamurlaşma meydana gelir. Çamurlaşmanın biriktiği radyatörlerde ve borularda verimli bir ısıtma meydana gelmediği gibi, sürekli çalışan kombi artan faturalara neden olur. Birçok insan çok fazla ve sürekli kombisini yaktığı halde, yeterli ısınamamaktan şikayet eder. Düzenli bakımı yapılmayan kombi ve radyatörler ısınma verimliliğini yüzde 30 civarında düşürür ki, bu yüzdelik fark bakımın önemini anlatmak için yeterli olacaktır.

Hem klima hem kombide iyi işçilik ve nitelikli malzeme olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Geriye sizin yapmanız gereken ise aksatmadan periyodik bakımlarını yaptırmak ve daha nizamlı kullanmaktır. Cihazların rutin kontrol ve bakımları için Yeşilyurt baymak klima servisi arayıp kayıt oluşturabilirsiniz.

 

Yeşilyurt Baymak Servisi

Periyodik olarak mevsim dönüşümlerinde Yeşilyurt baymak kombi servisi olarak karşılaştığımız en çok sorunların başında, peteklerde ve kombi kazanında biriken kirli çamurumsu sulardır. Kombi kazanında biriken çamurlu su, valfinin ve ısıtmalı plaka eşanjörlerini bloke ederek kazana ciddi zarar vererek hasar görmesine neden olmaktadır. Bunlarla karşılaşmamak için yapmanız gereken düzenli bakımlarını yaptırmaktır.

Kombi teknik bakımı her yıl düzenli olarak yapılması gereken temizlik işlemidir. Tüm kombi üreticilerinin kullanım kılavuzunda bu konu önemli bir biçimde ele almaktadır. Kombi ısınma ve ısıtma ihtiyacını karşılayan bir cihaz olduğu için teknik bakımına gereken önemin verilmesi çok önemlidir. Yeşilyurt baymak servis olarak bütün kombilerin bakım ve onarımlarını yapan firmadır.

yeşilyurt baymak servisi, yeşilyurt baymak kombi servisi, yeşilyurt baymak klima servisi, yeşilyurt baymak yetkili servisi

Yeşilyurt Baymak Klima Servis

Klima özellikle yaz aylarında olmazsa yokluğu fazlasıyla hissedilecek dereceye gelmiştir. Evde iş yerinde klimasız olamaz vaziyete gelmiş bulunmaktayız. Yazın en sıcak anlarında çalıştırıp hiç kapatılmadan kullanılan zamanlar bile olmaktadır. Böylesine elimiz ayağımız olmuş bir ürünün bir anda arızalanıp soğutmayı kestiğini düşündüğünüzde istediğiniz tek şey anında eski hale getirilmesidir. Bu gibi acil onarım gerektiren durumlarda Yeşilyurt baymak klima servisi sizleri mağdur etmeyip en kısa sürede hizmet sağlamaktadır. Yazları istihdam ve araç sayısını arttırarak daha fazla müşteriye ulaşılmaktadır. Bu da aynı gün servis vermek için büyük bir averaj haline gelmektedir.

Bu sektörde kazandığımız deneyim ile sizlere daha nitelikli hizmet sunuyoruz. Arıza ve bakım harekâtlarınızı kolaylıkla yerine getirmekteyiz. Eli ustalaşmış teknisyenlerimiz yaptığı operasyonlar sonunda sizlere garantide vermektedir. Maksat sizleri kısa zaman sonra mağdur olma gidişatından kurtarmaktır. Uzun seneler kullanabilmeniz için tüm ayrıntılar tarafımızca kontrol edilir. Zaman ve bütçenizi düşünen Yeşilyurt baymak servisi, buna uygun çalışmalar sürdürmektedir.

Kombi ısıtma sistemi ile ısınan evlerde ve ofislerde düzenli bakım işlemi ile çamurlu su birikiminden ve kombi cihazının daha az ısıtması gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bakımı yapılmayan sistemde pompa yavaşlar ve ileri ki aşamada peteklerdeki sıcak su dolaşımı durur. Petek ve kombi bakımlarında filtrelerin temizlenmesi, pompanın ve devrelerin kontrolü Yeşilyurt baymak kombi servisi olarak öncelik verdiğimiz konulardır. Bütün temizlik işlemi de aynı gün içinde tamamlanır.

 

Yeşilyurt Baymak Kombi Servis

Peteklerde sürekli su dolaşmasıyla zaman içinde parçacıklar demir oksitlerle birleşerek, çamurumsu bir suyun kombi sisteminde dolaşmasına neden olur. Bu paslı ve kir su zamanla radyatörlerin, boruların tıkanmasına, yeterli ısınmanın sağlanamamasına neden olur. Kullanmış olduğunuz kombi tesisatı ne kadar eski olursa, çamurlu suyun birikme olasılığı da o kadar fazladır. Ancak Yeşilyurt baymak kombi servisi tarafından düzenli bakımı yapılan sistemlerde bu tür atıklarla karşılaşmazsınız. Gerekli donanım ve belgelere sahip, eğitimli personelimiz ile her türlü kombi bakım ve onarım işi halledilir.

Mekanik ve elektronik arızalar belirli belirtiler gösterir. Sistem doğru çalışmadığında veya yeterli sıcaklığa ulaşmadığında sistemi bir noktada tıkayacaktır. Düzenli bakımlardan kaçınmak, ileride daha pahalı olan masraflara yol açacak olan fiziksel parçaların değişimine yol açabilir.

Kombi yeterli derecede çalıştığı halde ısıtma pompasının düzenli çalışmaması, basınçtaki değişimleri fark edemez. Pompa, su pompalamaya devam eder ve contada arızaya neden olur. Bu da su akışında soruna neden olur. Contadan kaçan su kombinin içindeki parçaları paslandırır ve hatta kazanın değişimine yol açacak arızalar oluşturabilir. Çamurlu sudan oluşan parçacıklar kanalları ve boruları tıkayarak peteklerin belirli bölgelerinin ısınmamasına neden olur. Elinizle radyatörleri kontrol ettiğinizde belirli bölgelerin çok sıcak, belirli bölgelerin ise soğuk kaldığı anlaşılır. Daha çak radyatörlerin alt tarafları soğuktur ve bazı odalarınızda ki radyatörlerin hiç ısınmadığını fark edersiniz.

Kombiden bugüne kadar hiç duymadığınız sesler gelmeye başlar. Küçük çaplı patlamalar, gürültülü çalışma ve mekaniğinde titremeler meydana gelir. Pompa basınçla su göndermeye çalıştığında zorlanma olduğunu hissedebilirsiniz. Bu durumda kombi cihazınız basınçla mücadele etmek zorunda kalır, contalarda ve pompada arızalara neden olur.

Basıncın kontrol altında tutulamaması, çamurlu suyun tıkanıklara neden olması, cıvataların gevşemesi veya contaların hasar görmesi gibi birçok nedenden dolayı su sızıntı yaşanır. Yine kombinin altındaki borular sıcak, ancak petekler soğuk ise, sıcak su sevkiyatının olmadığı anlaşılır. Tesisatta kırık parçalar ve çamurlu su nedeniyle tıkanıklar yaşanır ve su sızıntıları görülebilir.

 

Yerinde Onarım Hizmeti

Kombinin sıcak su durumunu, kalorifer yanma durumunu, su sızdırmazlık durumunu yeşilyurt baymak kombi servisi olarak öncelikle kontrol ediyoruz. Kombi cihazının tozlanma kontrolü yapılarak, gerekli ise temizlenmektedir. Kombi içindeki elektrik bağlantılarının kontrolü yapılarak, kombi cihazının yanma odası brülörü temizlenir. Kombi baca fanı, genleşme tankı kontrol edilmekle birlikte bar basınç seviyesi ayarlanmaktadır. Kombi baca fanında bir sorun varsa temizlenir.

Kombi kalorifer dönüş hattı pislik tutucu filtresi temizlenerek, mevcut kombi bacalı kombi ise baca limit sensörü ve bacanın çekiş durumu kontrol edilir. Mevcut kombi yoğuşmalı kombi ise diğer bakımların yanında yoğuşma su haznesi temizliği de yapılmaktadır.

Kombi fabrikasyon değerlerindeki yüksek verimle çalışmadığından dolayı kombiden alacağınız verim azalır, ömrü kısalır. Normalden fazla doğal gaz tüketilebilir ve bu sebeple de ekonomik açıdan büyük zarar elde edersiniz. Ani olarak birden kombide su sızıntıları veya ısınamama sorunlarıyla karşılaşılır. Yanma ayarı bozulur, gereğinden fazla sıcak ve soğuk değişimler yaşanır. Ekstra ve büyük arıza maliyetleri oluşabilir. Bulunduğunuz ortam yeterince ısınmaz, can ve mal güvenliği tehdit altına girer. Kombi içinden ve peteklerden gelen su sızıntıları zeminin veya halıların kirlenmesine veya yıpranmasına neden olabilir.

Kombi bakımı can ve mal güvenliği açısından oldukça öneme sahip cihazlardır. Kombileri özellikle kış aylarına girmeden, kaloriferler yakılmadan bakımları yaptırılmalıdır. Bakımsız kombiler ile maddi yönden tasarruf etmeniz imkansızdır. Kombi karmaşık bir cihaz olduğu için bakımı alanında uzman kişilerce yapılmalıdır. Kombi bakım ve onarım hizmetlerimizi Yeşilyurt baymak kombi servisi olarak uzun yıllar yapıyoruz.

Bakım ve onarım için gerekli tüm malzeme ve ekipmana sahip olan firmamız, gerektiğinde günün her saati hizmet vermektedir. Yeşilyurt baymak servisi arayarak en kısa süre içerisine randevu alabilirsiniz. Yukarıda bulunan iletişim numaradan bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!