Alaçatı Baymak Servisi

Contents

Alaçatı baymak servisi yıllardır gerçekleştirdiği bakım ve onarım hizmetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Çalışmaları en iyi şekilde yerine getirerek müşteri memnuniyetini zirvede tutmaktadır. Baymak kombi ve ya klimada yaşadığınız her hangi bir problem için bizleri çağırabilirsiniz. Alaçatı baymak servis numarası olan 0(232) 723 0323 hattı arayabilirsiniz.

Baymak Alaçatı servisi, klima ve kombi adına kendini ispatlamış personel ile hizmet sağlar. Her bölgede ekip bulunması nedeniyle aynı gün hizmet sağlamak bizim işimizdir. Yanılgı payı olmaksızın tespitler yapılarak profesyonel eller tarafından müdahaleler sağlanır. Hem kombi hem de klima için profesyonel yardım aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Çoğu yerde kombi borularında ve radyatörde oksitlenmeden paslanma ve çamurlaşma meydana gelir. Çamurlaşmanın biriktiği radyatörlerde ve borularda verimli bir ısıtma meydana gelmez. Ayrıca sürekli çalışan kombi artan faturalara neden olur. Birçok insan çok fazla ve sürekli kombisini yaktığı halde, yeterli ısınamamaktan şikayet eder. Düzenli bakımı yapılmayan kombi ve radyatörler ısınma verimliliğini yüzde 30 civarında düşürür. Bu yüzdelik fark bakımın önemini anlatmak için yeterli olacaktır.

Hem klima hem kombide iyi işçilik ve nitelikli malzeme olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Geriye sizin yapmanız gereken ise periyodik bakımlarını yaptırmak ve daha nizamlı kullanmaktır. Cihazların rutin kontrol ve bakımları için Alaçatı baymak klima servisi arayıp kayıt oluşturabilirsiniz.

 

Baymak Alaçatı Servisi

Mevsim dönüşümlerinde karşılaştığımız en çok sorun, peteklerde ve kombi kazanında biriken kirli çamurumsu sulardır. Kombi kazanında biriken çamurlu su, valfin ve ısıtmalı plaka eşanjörlerini bloke eder ciddi hasar görmesine neden olur. Bunlarla karşılaşmamak için yapmanız gereken düzenli bakımlarını yaptırmaktır.

Kombi teknik bakımı her yıl düzenli olarak yapılması gereken temizlik işlemidir. Tüm kombi üreticilerinin kullanım kılavuzunda bu konu önemli bir biçimde ele almaktadır. Kombi ısınma ve ısıtma ihtiyacını karşılayan bir cihaz olduğu için teknik bakımına gereken önemin verilmesi çok önemlidir. Alaçatı baymak servis olarak bütün kombilerin bakım ve onarımlarını yapan firmadır.

alaçatı baymak servisi

Alaçatı Baymak Klima Servisi

Klima özellikle yaz aylarında yokluğu fazlasıyla hissedilecek dereceye gelmiştir. Evde iş yerinde klimasız olamaz vaziyete gelmiş bulunmaktayız. Yazın en sıcak anlarında çalıştırıp hiç kapatılmadan kullanılan zamanlar bile olmaktadır. Artık elimiz ayağımız olmuş bir üründür. Bir anda arızalanıp soğutmayı kestiğini düşündüğünüzde istediğiniz tek şey anında eski hale getirilmesidir. Bu gibi acil durumlarda Alaçatı baymak klima servisi sizleri mağdur etmeyip en kısa sürede hizmet sağlar. Yazları istihdam ve araç sayısını arttırarak daha fazla müşteriye ulaşılmaktadır. Bu da aynı gün servis vermek için büyük bir averaj haline gelmektedir.

Bu sektörde kazandığımız deneyim ile sizlere daha nitelikli hizmet sunuyoruz. Arıza ve bakım harekâtlarınızı kolaylıkla yerine getirmekteyiz. Eli ustalaşmış teknisyenlerimiz yaptığı operasyonlar sonunda sizlere garantide vermektedir. Maksat sizleri kısa zaman sonra mağdur olma gidişatından kurtarmaktır. Uzun seneler kullanabilmeniz için tüm ayrıntılar tarafımızca kontrol edilir. Zaman ve bütçenizi düşünen Alaçatı baymak servisi, buna uygun çalışmalar sürdürmektedir.

Kombi ısıtma sistemi ile ısınan evlerde ve ofislerde düzenli bakım işlemi gerekir. Çamurlu su birikiminden dolayı kombinin daha az ısıtması gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bakımı yapılmayan sistemde pompa yavaşlar ve ileri ki aşamada peteklerdeki sıcak su dolaşımı durur. Bütün temizlik işlemi de aynı gün içinde tamamlanır.

 

Alaçatı Baymak Kombi Servis

Peteklerde sürekli su olmasıyla zaman içinde oksitlerle birleşerek, çamurumsu bir su sistemde dolaşır. Bu paslı ve kir su zamanla radyatörlerin, boruların tıkanmasına, yeterli ısınmanın sağlanamamasına neden olur. Kullanmış olduğunuz kombi tesisatı ne kadar eski olursa, çamurlu suyun birikme olasılığı da o kadar fazladır. Ancak Alaçatı baymak kombi servisi tarafından düzenli bakımı yapılan sistemlerde bu tür atıklarla karşılaşmazsınız. Gerekli donanım ve belgelere sahip, eğitimli personelimiz ile her türlü kombi bakım ve onarım işi halledilir.

Mekanik ve elektronik arızalar belirli belirtiler gösterir. Sistem doğru çalışmadığında veya yeterli sıcaklığa ulaşmadığında sistemi bir noktada tıkayacaktır. Düzenli bakımlardan kaçınmak, ileride daha çok masraflara yol açacak olan fiziksel parçaların değişimine yol açabilir.

Kombi yeterli derecede çalıştığı halde ısıtma pompasının düzenli çalışmaması, basınçtaki değişimleri fark edemez. Pompa, su pompalamaya devam eder ve contada arızaya neden olur. Bu da su akışında soruna neden olur. Contadan kaçan su kombinin içindeki parçaları paslandırır ve hatta kazanın değişimine yol açacak arızalar oluşturabilir. Çamurlu su kanal ve boruları tıkayarak peteklerin belirli bölgelerinin ısınmamasına neden olur. Elinizle radyatörleri kontrol ettiğinizde belirli bölgelerin çok sıcak, belirli bölgelerin ise soğuk kaldığı anlaşılır. Daha çak radyatörlerin alt tarafları soğuktur ve bazı odalarınızda ki radyatörlerin hiç ısınmadığını fark edersiniz.

Kombiden bugüne kadar hiç duymadığınız sesler gelmeye başlar. Küçük çaplı patlamalar, gürültülü çalışma ve mekaniğinde titremeler meydana gelir. Pompa basınçla su göndermeye çalıştığında zorlanma olduğunu hissedebilirsiniz. Bu durumda kombi cihazınız basınçla mücadele etmek zorunda kalır, contalarda ve pompada arızalara neden olur.

  • Basıncın kontrol altında tutulamaması
  • Çamurlu suyun tıkanıklara neden olması
  • Cıvataların gevşemesi
  • Contaların hasar görmesi

gibi birçok nedenden dolayı su sızıntı yaşanır. Yine kombinin altındaki borular sıcak, ancak petekler soğuk ise, sıcak su sevkiyatının olmadığı anlaşılır. Tesisatta kırık parçalar ve çamurlu su nedeniyle tıkanıklar yaşanır ve su sızıntıları görülebilir.

 

Yerinde Onarım Hizmeti

Öncelikle sıcak su durumu, kalorifer yanma durumu, su sızdırmazlık durumunu kontrol ediyoruz. Kombi cihazının tozlanma kontrolü yapılarak, gerekli ise temizlenmektedir. Kombi içindeki elektrik bağlantılarının kontrolü yapılarak, kombi cihazının yanma odası brülörü temizlenir. Kombi baca fanı, genleşme tankı kontrol edilerek bar basınç seviyesi ayarlanmaktadır. Kombi baca fanında bir sorun varsa temizlenir.

Kombi kalorifer filtresi temizlenir, bacalı ise limit sensörü ve çekişi kontrol edilir. Mevcut kombi yoğuşmalı kombi ise diğer bakımların yanında yoğuşma su haznesi temizliği de yapılmaktadır.

Kombi fabrikasyon değerlerindeki yüksek verimle çalışmadığından dolayı kombiden alacağınız verim azalır, ömrü kısalır. Normalden fazla doğal gaz tüketilebilir ve bu sebeple de ekonomik açıdan büyük zarar elde edersiniz. Ani olarak birden kombide su sızıntıları veya ısınamama sorunlarıyla karşılaşılır. Yanma ayarı bozulur, gereğinden fazla sıcak ve soğuk değişimler yaşanır. Ekstra ve büyük arıza maliyetleri oluşabilir. Bulunduğunuz ortam yeterince ısınmaz, can ve mal güvenliği tehdit altına girer. Kombiden gelen su sızıntıları zeminin veya halıların kirlenmesine veya yıpranmasına neden olabilir.

Kombi bakımı can ve mal güvenliği açısından oldukça öneme sahip cihazlardır. Kombileri özellikle kış aylarına girmeden, kaloriferler yakılmadan bakımları yaptırılmalıdır. Bakımsız kombiler ile maddi yönden tasarruf etmeniz imkansızdır. Kombi karmaşık bir cihaz olduğu için bakımı alanında uzman kişilerce yapılmalıdır. Kombi bakım ve onarım hizmetlerimizi Alaçatı baymak kombi servisi olarak uzun yıllar yapıyoruz.

Bakım ve onarım için gerekli tüm malzeme ve ekipmana sahip olan firmamız, gerektiğinde günün her saati hizmet vermektedir. Alaçatı baymak servisi arayarak en kısa süre içerisine randevu alabilirsiniz. Yukarıda bulunan iletişim numaradan bizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çeşme Servisi İzmir Ariston Servisi İzmir samsung servisi İzmir demirdöküm servisi İzmir buderus servisi İzmir daikin servisi İzmir mitsubishi servisi İzmir indesit servisi İzmir hotpoint servisi Karabağlar bosch servisi İzmir maktek servisi İzmir termodinamik servisi İzmir viessmann servisi İzmir profilo servisi