Ariston Hotpoint Türkiye’den Çekildi Mi

Ariston Hotpoint Türkiye’den Çekildi Mi?

Ariston Hotpoint Türkiye’den çekildi mi? Ariston Hotpoint İndesit servisi kapanıyor mu? Ariston servisi kapandı mı? Şeklinde birçok soru almaktayız. Bu kadar çok sorulmasından ve mağduriyet yaşanmasını istemediğimiz için bir açıklama yapmak istedik. Çünkü ülkemizde ariston, hotpoint ve indesit ürünlerini kullanan epey büyük bir kitle var. Ayrıca bayilerde hala satışları devam etmektedir. Yeni kullanıcılarda mutlaka bunu okuyup bilgi sahibi olarak almaya karar vermelidir. Araştırmadan alarak daha sonra pişman olmanızı istemeyiz.

Ariston grubu 2019 yılında Türkiye’den çekildiğini açıkladı. Artık ariston, hotpoint ve indesit yetkili servis desteği sunmayacağını bildirdi. Ayrıca yedek parça desteği de sunmayacaktır. Şunu da belirtmekte fayda var. Ariston, hotpoint ve indesit beyaz eşya, klima ve termosifon ürünlerinde yetkili servislik ve parça desteği sona ermiştir. Fakat ariston kombi konusunda servis desteği sağlanmaya bir süre daha devam edilecektir. Muhtemelen bunun sebebi de yeni satılan birçok kombi var ve kimsenin mağdur olmamasıdır.

Ariston kombi servis hizmeti verilmeye devam ediyor ancak yedek parça sınırlı ve temini daha güç olduğundan dolayı bazı parça değişimlerinde uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bunu göz önünde bularak ariston kombi satın almayı değerlendirebilirsiniz.

Aristona Kim Bakıyor?

Peki bu kapanmadan sonra müşteri ortada mı kalacak? Tabi ki kalmayacak. Dediğimiz gibi ariston kombi için hizmet geçte olsa devam etmektedir. Ariston, hotpoint ve indesit beyaz eşya arıza ve kurulumları içinse servislik Vestel markasına devredildi. Ariston, hotpoint, indesit Türkiye’den çekildi fakat şuan da bu ürünlerin servisliğini Vestel devir aldı ve onlar hizmete devam etmektedir. Yani ariston Türkiye’den çıkıyor, Hotpoint kapanıyor mu, Ariston hotpoint Türkiye’den çekildi mi? diye duyduğunuz haberler tamamıyla doğrudur. Ancak endişelenmeyin Vestel servisi hizmetlere devam etmektedir.

Vestel her ne kadar hizmete devam ediyor olsa da parça temini eskisi gibi olmayacaktır. Yine parça teminlerinde gecikmeler meydana gelecektir. Arıza durumlarında ve ya kurulum taleplerinde beklemeniz gerekebilir. Eğer yeni ariston beyaz eşya satın alacaksanız bunu göz ardı etmeyin.

Aksesuar parçaların büyük bir bölümünü temin etme imkanınız olmamaktadır. Bununla ilgili bir uğraş beklemeyiniz. Aksesuar parçadan kasıt; bulaşık makinesi sepeti, bulaşık makinesi deterjan kutusu, çamaşır makinesi deterjan kutusu, buzdolabı kapı tutamağı, buzdolabı sebzelik rafı gibi parçalardır. Bunların bulunması artık neredeyse imkansızdır. Yani elinizdeki cihaza iyi davranın 🙂

Ariston Yetkili Servisi

Ariston yetkili servisi arayışı ve parça temini zor geldiyse bu noktada özel servislerden de yardım alabilirsiniz. Çünkü artık yapılan işlem tamamen aynıdır. Elde bulunmayan parçalar için tamir yöntemine gidilir ve siparişle gelir. Artık bu noktada yetkili-özel ayrımı yapılmasına gerek kalmamıştır. İşinizi hızlı görecek bir servis sizin faydanıza olacaktır. Ayrıca çağırdığınız ariston özel servisi işlem sonunda mutlaka size servis formu kesmeli ve en az 1 yıl garanti vermelidir. Bu şekilde en azından takılan parça açısından kafanız rahat olacaktır.

1 nisan 2019 tarihi itibariyle Vestel, ariston markasının servis hizmetini devraldığına göre artık ariston, hotpoint ve indesit kullanıcıs olarak Vestel müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz. Telefon numarası 0850 222 4123 olan çağrı merkezini arayıp hizmet alımına buradan devam edebilirsiniz.

Cihazınız bozuldu diye 2-3 bin liraya aldığınız ürünü sokağa atacak değilsiniz elbette. Bu nedenle özel serviste olsa mutlaka yaptırılmasını ilk tercih olarak seçebilirsiniz. Eğer kullandığınız cihazdan memnunsanız aristonun Türkiye’den çekilmesi sizi etkilemesin ve dışarıdan bir tamircinin de onarabileceğini unutmayın. Yukarıda da dediğim gibi servis garanti formunuzu alın.

Yeni alacak müşterilere tavsiye eder miyiz? Hayır. Çünkü herkes ister cihazın ilk alımından arızasına kadar hızlı ve kaliteli bir hizmet olsun. Ancak görünen o ki zaman ilerledikçe hizmet daha geç olacak ve parça bulunması daha güçleşecek. Bu fiyata alabileceğiniz birçok marka bulunmaktadır. Ayrıca hotpoint ariston garanti sorgulama, indesit garanti sorgulama gibi işlemleri yine Vestel müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz.

Ariston Hotpoint Türkiye’den Çekildi Mi” üzerine 10 yorum

 • hotpoint ariston çamaşır makinası ile ilgili şikayetlerimi kısa notlar halinde anlatacağım.
  1)makina kıyafetleri yırtıyor güzel yıkamıyor servis talep edildi.
  2)servis geldi garanti sordu ve garanti uzatma bilgileri verildi.
  3)sorunun kazan çapaklanması olduğu ve kazan değişmesini gerektiğini söyledi.
  4)kazan değişimi için eve gelindi video çekildi.
  5)10 gün sonra yeniden video çekildi.
  6)daha sonra yedek parça değişimi yapılacağı ve yedek makina isteyip istemediğimiz soruldu.
  7)yedek makina talep etmedik.
  8)beklemeye devam
  9)servis arandı ve parçanın lojistik firmasında olduğu söylendi.
  10)3 gün sonra VESTEL (HOTPOİNT TÜRKİYEDEN ÇEKİLİNCE VESTEL SERVİSLERİ İLGİLENMEYE BAŞLAMIŞ)
  YEDEK PARÇANIN TEDARİK EDİLEMEDİĞİ VE ÜCRET KARŞILIĞINDA BİZE VESTEL MAKİNA SATIN ALMAMIZ GEREKTİĞİ SÖYLENDİ.
  BEN TÜKETİCİ OLARAK YEDEK PARÇANIN TEDARİK EDİLMESİNİ TALEP EDİYORUM ISRARLA YENİ ÜRÜN SATMAYA ÇALIŞIYORLAR BU KONU İLE İLGİLİ DAVA HAKKIMI KULLANMAK İSTİYORUM. ZATEN GARANTİ BİTMEMİŞ DURUMUM UYGUN DEĞİL NEDEN YENİ BİR MAKİNA ALACAĞIM HEM DE KENDİ MAKİNAMDAN DAHA DÜŞÜK MODEL VE VESTEL MARKA. BENİM ÜRÜNÜM 11 KG KAPASİTELİ PİYASA DEĞERİ YAKLAŞIK 7000 TL OLAN BİR MAKİNA BANA ÖNERİLEN MAKİNA 9 KG VE VESTEL

  • Ariston markası için detaylı bilgilendirmeniz için teşekkürler. Tercih edecek kişiler göz önünde bulundurabilir.

 • Ariston Türkiye yi dolandırıyor. Sattı ortada sorumlu yok.Bulaşık makinasını kırşehir vestel servisine gönderdik 1ay boyunca parca test ivir zivir oyaladılar bir türlü tamir edemediler. Yasal olarak tamir masrafı 600tl ye yeni makina verilmesi gerekirken 1750 tl ye vestel önerdiler. Hepsi vatandaşın cebine göz dikmiş. Ahuzar yine bizi dolandırdılar.

 • Çamaşır makinesine artık tişört dayandiramaz oldum. Birde ekstra ödeme yapıp garanti uzatmıştım. Sözde vestele devredilmiş. Arızaları kabul etmiyorlar ki. Ücret taleb ediyorlar. Bazen bir tsortu bir kere giyip çöp oluyor. Resmen insanları dolandirip turkiyeden çekildiler. Evdeki bütün eşyalarım hotpoint malesef.

  • Evet Merve hanım maalesef durum bu. Vestele devrettiklerini söylüyorlar ama çoğu kişi garantili ürünlerden ücret istenmesinden yakınıyor. Böyle olmaması gerekirdi, çok fazla mağdur var.

 • Merhaba, tamiri ve değişimi olmayan çamaşır makinesi için tüketici haklarına dava açılsa yeni makineyi yd ödenen ücreti kim karşılayacak. Vestel sadece onarımdan mı sorumlu yoksa yeniöürün vermek zorunluluğu varmı. Aynı sorun bendede var. Servis çamaşır makinesini 6 sefer gelmesine rağmen daha kötü duruma soktu. Ve şuan kazan tedarik edilmiyor. Tüketici haklarına bu konularda dava başvurusu yapan varmıdır.

  • Merhaba, genellikle üstüne +ücret ödetip vestel makine vermeye çalışıyorlar. Bence illa ki dava açan vardır çünkü çoğu kişi onarım yapılmak istenmeyip, uğraşılmamasından şikayetçi durumda

 • Merhaba, tamiri ve değişimi olmayan çamaşır makinesi için tüketici haklarına dava açılsa yeni makineyi yd ödenen ücreti kim karşılayacak. Vestel sadece onarımdan mı sorumlu yoksa yeniöürün vermek zorunluluğu varmı. Aynı sorun bendede var. Servis çamaşır makinesini 6 sefer gelmesine rağmen daha kötü duruma soktu. Ve şuan kazan tedarik edilmiyor. Tüketici haklarına bu konularda dava başvurusu yapan varmıdır.

  • Merhaba, Vestel tamirden sorumlu, tamamen iade almıyor. Fakat duyduğuma göre cihazı alıp üstüne ek bir ödeme ile Vestel cihaz vermeyi teklif ediyor. Vestel çalışanları ariston makinelerin arızasını çözmüyor gibi duyumlarda var ve bu devir işlemi ariston kullanıcılarını hiç memnun etmedi. Genellikle özel servisler çözüm buluyor. Eğer garantisi dolduysa özel servisten destek alabilirsiniz. Eğer garanti içindeyse değişim için başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çeşme Servisi İzmir Ariston Servisi İzmir samsung servisi İzmir demirdöküm servisi İzmir buderus servisi İzmir daikin servisi İzmir mitsubishi servisi İzmir indesit servisi İzmir hotpoint servisi Karabağlar bosch servisi İzmir maktek servisi İzmir franke servisi İzmir termodinamik servisi İzmir viessmann servisi İzmir profilo servisi