Mart 2, 2019

İzmir Kombi Servisi – 444 6 946

İzmir Kombi Servisi

İzmir kombi servisi, uzun yıllardır kombi sektöründe kesintisiz şekilde hizmetlerine devam etmektedir. Tecrübeli ustalardan oluşan kadroyla birlikte hata payı bulunmadan arızalara müdahale etmekteyiz. Kombi hassas cihaz olduğundan dolayı, değil arıza onarmak bakım yapmak bile risk işidir. Bunu işin ehli olan kişilerin yerine getirmesi gerekmektedir. Devamlı olarak eğitime tabi tutulan çalışanlarımız bu konuda 0 risk parolası ile çalışırlar. Arızanın tam teşhisi konulur ve ondan sonra onarıma geçilir.

İnsanın en önemli ihtiyaçlarından biri de barınma ihtiyacıdır ve yaşadığı alanda her zaman rahatlık ve konfor aramaktadır. Yaşam konforunun olmazsa olmazlarından ısınma ve sıcak su kombiler aracılığıyla yaşadığımız yerlere ulaşır. Doğal gaz ile çalışan kombiler diğer yakıt türleriyle çalışan cihazlara göre daha ekonomik ve güvenlidir. Yüksek güvenlik gereçleriyle donatılmış kombiler bakımları doğru, düzenli ve uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece evinizde size güvenli konforu sağlayacak cihazlardır. İzmir Kombi servisi olarak kombinin ömrünü uzatmak ve size konforlu hizmet sağlaması için bakım ve tamir işlerinizi profesyonel şekilde yapıyoruz.

Kombiler önem arz eden konunun başında şüphesiz ki bakım gelir. Bakım yapılan cihaz ile bakım yapılmayan cihaz arasında gözle görülebilecek bir fark vardır. Bakımı yapılmayan cihaz öncelikle daha ısınma sağlar. Performans düşük olur ve peteklerin alt bölgelerinde daha çok hissedilir. Cihazın arızalanma ihtimali yükselir. Ayrıca bakımsız kombi daha fazla yakıt tüketir. Ülkemizde de doğal gaz fiyatlarına sürekli zam geldiğini varsayarsak yakıt bakımından bakım yaptırmak en önemli kısım haline gelmektedir. İzmir kombi bakım fiyatları için iletişim numarasından güncel olarak bilgi alabilirsiniz.

izmir kombi servisi, izmir kombi bakım servisi

Kombi Bakım Servisi

Kombi yaşadığınız alanın vazgeçilmezlerinden biridir ve özellikle soğuk kış günlerinde çok kısa süre arızalı kalması bile hayatınızı alt üst edebilmektedir. Özellikle bebekli aileler ve yaşlı aileler bu konudan daha çok mağdur olmaktadır. Bu mağduriyetin en aza inmesi adına kombi alırken teknik servis imkânlarını göz önünde bulundurmalısınız. İhtiyacınıza göre kombinizi seçtiğiniz zaman seçtiğiniz markanın teknik servis imkânlarını araştırmalısınız. Bulunduğunuz bölgeye yakın, probleminizi hemen giderecek bir teknik servis var ise o markayı tercih edebilirsiniz. İzmir kombi teknik servis size bir telefon kadar yakındır. Bizi aradığınızda en kısa sürede hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kendiniz ve ya bu işten anlamayan bir kişinin kombiye müdahale etmesi yanlıştır. Kombide ufak bir hasarı büyük bir hasara çevirmek anlıktır. Bu yüzden işi bilen birine bırakmanız sizin yararınıza olacaktır. Servis olmayan ve fazla bilgisi olmayan kişilere cihazınızı emanet etmeyiniz. Güven ve hatasız işlem bizim servis politikalarımız arasında bulunan en önemli maddelerdendir. Bu yüzden müşteriler memnuniyetini devamlı olarak dile getirmektedir.

Evde Konfor Cepte Tasarruf İçin Doğalgazı Tercih Edin

Isınma ve sıcak su yaşadığımız mekânlardaki temel ihtiyaçların en önemlilerindendir. Bu ihtiyaçların sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşturulması yaşadığımız alanın konforunu artırmakta ve bizlere daha rahat bir yaşam standardı sunmaktadır. Günümüzde bu ihtiyacı en hesaplı ve külfetsiz biçimde kombiler karşılamaktadır. Kombiler modern yapılarda kendine özel yeri olan, evinizde ekstra yer kaplamayan bir evin olmazsa olmazı konumundaki cihazlardır. Kombiler rahatlığımıza doğrudan etki eden cihazlar olduğu için alırken ince eleyip sık dokunarak doğru tercih yapılmalıdır. İhtiyacımıza uygun olan modeli seçip aldıktan sonra yapmamız gereken şey ise bakımlarını aksatmadan yapmaktır.

Kombiler her ne kadar beyaz eşya sınıfındaki ürünler olsa da doğal gaz ile çalıştığı için tüm bakım ve onarımları konusunda yetkili uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kombi bakımı düzenli olarak yapılması size birçok konuda avantaj sağlayacaktır. Bakımlı bir kombi size kendinizi güvende hissettirir, beklenmedik bir zamanda arızalanarak sizi zor durumda bırakmaz. Kombi bakımı yaptırmanın tüm bu avantajlarla birlikte ekonomik olarak da size katkısı olacaktır. 6 Ayda bir bakımı yapılan kombi enerji tüketimi konusunda da daha cimri olacaktır. Kombi kullanıyorsunuz ve bakım zamanınız geldiyse güvenle hizmet alarak memnun kalacağınız servisimiz ile iletişim kurabilir, kombi bakım ve tamir randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Kombi bakımının yılda 2 kez yapılması önerilmektedir. Yılda 2 defa yaptıramıyorsanız da mutlaka 1 kez yaptırmanız gerekmektedir. Bu bakım dönemlerinin mevsim değişimlerine denk getirilmesi mevsime hazırlık açısından daha avantajlı olacaktır. Örnek verecek olursak, kış aylarının başlangıcında kombinizin bakımını yaptırırsanız kışa hazır olup olmadığını da kontrol edilmiş olur. Bu sayede kombinize en çok ihtiyaç duyduğunuz soğuk kış günlerinde kötü sürprizlerle karşılaşmazsınız. Kombi bakımı cihazınızın birçok noktası kontrol edilerek yapılır ve müdahale edilmesi gereken parçalara müdahale edilir. Su basınç ayarından baca bağlantılarına birçok nokta kontrolü kombinizin sağlıklı çalışması açısından önemlidir. Bu nedenle kombi bakımınızı ihmal etmeden uzman kişilere yaptırmanız gerekmektedir. Servisimizin vermiş olduğu kombi bakım ve tamir hizmeti kapsamında aklınızda hiçbir şüphe kalmayacak şekilde kombinizin tamir ve bakımını yapmaktadır.

Kombi Garanti Süreleri

Kombiler senenin 12 ayı kullanım alanı bulunan hayat kurtarıcı cihazlardır. Doğal gaz ile çalışan bu cihazlar da tüm elektronik cihazlar gibi zaman zaman arızalanabilir. Kombinin bakımını yaptırarak garanti koşullarına uygun davrandığınız sürece bu arızaları en az zararlarla atlatabilirsiniz. Yasal olarak tüm elektronik cihazlar en az 2 yıl garantilidir. Kombi de bir elektronik eşya olduğu için en az 2 yıl garantili olarak satılmaktadır. Bu 2 yıl garantinin yanında bazı markalar ek garanti süresi hizmeti de vermekte ve bu süre 10 yıla kadar çıkabilmektedir. Siz de kombi alacağınız zaman garanti süresini göz önünde bulundurun ve müşteri temsilcisinden ek garanti süreleri hakkında bilgi isteyiniz.

Kombi Bakım ve Tamir Ücreti Kime Ait? (Ev Sahibi – Kiracı)

Birçok insan gerek iş nedeniyle, gerek eğitim nedeniyle devamlı yer değiştirmekte ve gittiği yerlerde de ilk önce temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacını gidermektedir. Yeni yerleşeceğiniz yerde doğal gaz var ise öncelikli tercihiniz tabi ki de doğal gazlı bir ev olacaktır ve doğal gazlı bir ev size tasarruf ettireceği gibi rahatlık ve konfor da sağlayacaktır. Kendinize uygun olan evi buldunuz ve yaşamınızı devam ettiriyorsunuz. Kombi bakım zamanı geldiği zaman ya da arıza yaptığı zaman çıkan masraflar kime ait olacak o soruların cevabını verelim. Kombi bir evin demirbaşıdır ve kiracı kişi bu cihazı kullanım yetkisine sahiptir. Kiracı kullanımını yaptığı cihazın bakımından da sorumludur. Dolayısıyla kombi bakımı için ödenmesi gereken ücreti kiracı kişinin ödemesi gerekmektedir.

Kombi tamiri konusuna gelince bu durum değişmektedir. Kombi tamir ücretini genel olarak ev sahibi ödemektedir. Bunun nedeni ise kombinin evin demirbaşı olmasıdır. Bu durum bazı şartlarda değişebilmektedir. Örneğin kiracının evde oturduğu süre, kombinin teslim edilirken durumu gibi etkenler göz önüne alınarak bazen tamir ücretini kiracı da karşılamaktadır. Bazen kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalar da meydana gelebilmektedir. Bu konuda da yine bir teknik servis hizmeti alınarak arıza kaynağı belirlenmeli ve arıza kullanım hatası ise ücreti kiracı ödemelidir. Kombi bakımının düzenli yapılıp yapılmadığı da bu konuda önemli bir etkendir. Kiracı sorumluluğunda olan kombi bakımı düzenli olarak yapılmazsa kombide arızalara yol açacaktır ve bakımsızlıktan kaynaklanan arızaların külfetini ev sahibi çekmemelidir.

Kombi Su Basıncı Nasıl Ayarlanır?

Kombiler su, elektrik ve doğal gazın yardımıyla ısı üretirler. Bunlardan birinde problem olması halinde ısınma ya gerçekleşmez ya da sağlıksız gerçekleşir. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kombinin su basıncıdır. Su basıncı 0,8 barın altına düşmemeli ideal basınç ise 1,5 ile 1-8 bar arasında olmalıdır. Su basıncının gerekli seviyede tutulması kesintisiz şekilde ısınma ve sıcak su ihtiyacınızı karşılanması için önemlidir. Su basıncı kombilerin genelde alt kısmında bulunan bir vana aracılığıyla ayarlanır. Su basıncınızda olağan dışı düşüşler ya da çıkışlar yaşanıyorsa bu durum su tesisatta ki bir problemden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumlarda bir teknik destek almanız gerekmektedir. Kombi su basıncınız ile ilgili tüm sorunlarda kombi servisinden destek alabilirsiniz.

Kombi Kullanımında Avantajlar

Kombi kullanımı ile ilgili avantajları sıralayacak olursak tasarruf bunların en başında gelir. Doğal gaz kombiler diğer yakıt tiplerine göre daha ekonomik ve konforlu bir ısınma ve sıcak su tecrübesi yaşatır. Örnek verecek olursak, kömür, elektrik, LPG gibi enerji türleriyle yapılan ısıtmalar doğal gaza göre daha maliyetlidir. Kombi hem ısıtmada hem de sıcak suda tüm enerji çeşitlerinden daha uygun maliyetiyle ön plana çıkmaktadır. Kombiler gelişmiş güvenlik sistemleri sayesinde güven vermekte can ve mal güvenliğiniz için diğerlerine göre çok daha az risk oluşturmaktadır. Ülkemizde kombi yaygınlaşmadan önce özellikle rüzgârlı kış günlerinde güne acı aile faciası haberleriyle uyanırdık. Kombinin yaygınlaşmasıyla bu tip vakalar tamamen bitmese de önemli ölçüde azalmıştır.

Kombi Güvenlik Önlemleri

Yeni nesil kombiler kendi içlerinde su basıncı ve gaz basıncı emniyeti, alev denetimi, gaz valfi emniyeti, baca tepmesi emniyeti gibi güvenlik sistemleri içermektedir. Kombide bulunan tüm bu güvenlik önlemlerinin yanında tüm doğal gaz sisteminin güvenli şekilde olması önemlidir. Gaz tesisatı yerel gaz firmasının belirlediği şartnamelere uygun olarak yetkili bir mühendislik firması tarafından yapılmalıdır.

Yapılan tesisat projesi gaz dağıtım şirketine mutlaka onaylatılmalı güvenli olmayan kullanımlar yapılmamalıdır. Tüm bu işlemlerin eksiksiz yapılması halinde kombinin teknik ve güvenlik açıdan uygunluğu garanti altına alınacaktır. Unutulmamalıdır ki gaz açma işleminizi yapan doğal gaz firması ortamın uygunluğunu kontrol ederken sizin can ve mal güvenliğinizi düşünerek bunu yapmaktadır. Bazı kimseler gaz açma işlemi sonrasında tesisatta değişikliğe gitmekte ya da menfezleri kapatmaktadır. Bu gibi davranışlar size ve çevrenizdekilere zarar verebilecek davranışlardır ve kaçınılmalıdır. Baca bağlantısı ve gaz bağlantısı aralıklarla kontrol edilmeli ve yerinden oynamamasına dikkat edilmelidir. Atık gaz tesisatı kolaylıkla dışarıdan erişilebilecek yerlere kesinlikle montajlanmamalıdır. Örneğin kot altı dairelerde sokağa bakan atık gaz boruları yanlış montajlamadır. Sızdırmazlık testleri belirli aralıklarla tekrar edilmeli ve kombi bakımı aksatılmamalıdır.

Yukarıda saymış olduğumuz güvenlik önlemlerinin birçoğu kişinin kendi becerisiyle yapabileceği şeyler olmadığı ve bir uzman yardımı gerektirdiği aşikârdır. Kombi bakımınızın periyodik olarak yapılması durumunda tüm bu maddeler kontrol edilir ve aksaklıklar konusunda size bilgi verilerek çözüm üretilir. Sizler de hem can hem de mal güvenliğiniz için önlemler almış olursunuz. Unutmayın, kombiler evinizdeki konfor için vazgeçilmez bir cihazdır ve bakımları periyodik olarak yapılmalıdır.

Kombilerde zaman zaman arızalar meydana gelmekte ve bu arızaların giderilmesi için yedek parçalar gerekebilmektedir. Bu nedenle kombi seçimi yaparken yedek parça problemi olmayan markaları seçmeniz de önemlidir. Yedek parça konusunda problem yaşanması durumunda kombi kullanılmaz hale gelebilir ve mağdur olabilirsiniz. Kombi ile ilgili yaşadığınız tüm aksaklıklar için İzmir kombi servisi arayıp destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir