Sokağa Çıkma Yasağında Servisler Açık Mı

Marketler, fırınlar, eczaneler ve bakkallar kadar hayati önemi olmasa da yine de bazılarımız için gereklilik olabilecek bir durum var. Eğer ki cihazınızda problem varsa sizde aynı şeyi düşünüyorsunuz. Sokağa çıkma yasağında servisler çalışacak mı? Sokağa çıkma yasağında servisler açık mı? Sokağa çıkma yasağında teknik servis çalışıyor mu? Bu soruların cevabı bölgeye ve o servisin durumuna göre değişmektedir. Biliyorsunuz ki bu yasak 31 ilde olduğu için şuan bahsettiğimiz konu sadece bu 31 ili kapsamaktadır. Bunun dışında kalan illerde bir aksaklık olmadan aynen devam edecektir.

İnsani bir ihtiyaç olmasa da evimizde zorunlu olarak kullandığımız cihazlar vardır. Bunlardan birçoğu ise 2 günlük yasakta bile fazlasıyla etkileyebilir. Bunlardan birisi kombidir. Eğer kombi servisi açık değilse ve soğuk bir bölgede yaşıyorsanız 2 gün sizin için çok zorlu geçebilir. Evinizde ısıtmayla ilgili başka bir cihazınızda yoksa bu çok büyük bir mesele haline gelecektir.

Diğer önemli cihazlardan biriside klimadır. Bugün çok gerekli gibi gözükmeyebilir ama covid-19 virüsünün yaz aylarına da sarkacağını düşünürsek o kadar gerekli bir cihaz haline gelecektir ki. Sıcak yaz aylarında birden bozulan cihaz sonrasında eğer başka serinletici bir cihazda yoksa her gün ızdırap olarak geçecektir. Bu nedenle sokağa çıkma yasağında servisler açık mı? Sorusu klima servisi arayanları fazlasıyla ilgilendirecektir.

Diğer önemli olan cihazda televizyondur. Malum karantina günleri sürekli evdeyiz ve televizyon izlemek dışında yapacak seçenekler kısıtlıdır. Televizyonunda arızalandığını düşünürsek yasak günlerde evde durmak dakikaların geçmediği bir zaman dilimi haline gelecektir. Birçok evde başka ilgilenilecek mecra olmadığı için epey zorlu geçer. Bu yüzden televizyon servisinin çalışıp çalışmadığıyla bir arıza durumunda alakalı olacaksınız.

sokağa çıkma yasağında servisler açık mı

Sokağa Çıkma Yasağında Açık Servisler

Diğer önemli cihazlara gelecek olursak; çamaşır ve bulaşık makinesidir. Corona virüsü dolayısıyla en çok yapılan uyarılardan birisi de hijyendir. Eğer çamaşır veya bulaşık makinesi gibi temizlik cihazlarından biri arızalanırsa bu durum çok vahim olacaktır. Özellikle de bulaşıklar elde yıkanması risk içermektedir. Bu nedenle bu durum sizi çok yakından ilgilendiriyor.

Yukarıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi teknik servislerin çalışması için bir karar vardır. Yanında vergi levhası olan ve sigortası olan her servis hizmet verebilir. Bu şartları yerine getirdiği sürece ekstradan bir izin almaya gerek yoktur. Denetleme olduğunda bu belgelerin kontrolü ve gidilecek istikametin teyit edilmesi yeterli olacaktır. Gördüğün gibi bu kadar kolaydır. Fakat hizmet verip vermemek tamamen o servise kalmış bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir